Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chmury i deszcz

  17-02-2017 06:24 Na weekend prognozy też nie są dobre

  W całej Polsce mogą wystąpić opady deszczu

  pioordozgoith/Pixabay.com (CC0 Public Domain)

  Na jakiś czas skończyła się słoneczna pogoda. Do Polski już dotarły deszczowe chmury, a ciśnienie spada.

  W piątek na słońce nie mamy co liczyć. Wszędzie będzie pochmurno i morko. Spodziewamy się opadów deszczu, a lokalnie także deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź.

  Wszędzie temperatura będzie dodatnia - od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

  Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Weekend: pochmurna sobota i wietrzna niedziela

  W sobotę wszędzie z wyjątkiem Pomorza opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. w dzień od 2°C na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu do 5°C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  W niedzielę pogodnie będzie na południu oraz w pierwszej części dnia w centrum. Natomiast na północy kraju synoptycy zapowiadają opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. w dzień od 2°C na Suwalszczyźnie do 7°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

  Biomet pogarsza się

  Wilgotność powietrza w Polsce południowo wschodniej będzie najniższa (poniżej 80 proc.), a w północno-zachodniej najwyższa (powyżej 90 proc.). W całym kraju odczujemy chłód, a pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1006 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Opady deszczu. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1010 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Opady deszczu. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1018 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Opady deszczu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 1007 hPa i spada.

  KRAKÓW

  Opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna: 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe 996 hPa i spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...