Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Pogoda się zmienia. Zamiast słońca wiatr, chmury i intensywne opady

  16-02-2017 17:40 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Nadchodzą deszczowe dni

  Fot.: Shutterstock, Ventusky, film: TVN 24

  W nadchodzących dniach słońce schowa się za chmurami. Wszędzie pojawią się opady - deszczu i deszczu ze śniegiem. Od poniedziałku zacznie intensywnie padać. Opadom towarzyszyć będą silniejsze podmuchy wiatru. Temperatura stanie się stosunkowo wysoka.

  Piątek zapowiada się mokro. W całym kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Wszędzie temperatura będzie dodatnia. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 2 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 6 st. C na Dolnym śląsku i Ziemi Lubuskiej.

  Śnieg z deszczem

  Sobota również nie będzie słoneczna. Rozpogodzi się jedynie na Pomorzu, gdzie jednak musimy się liczyć z mgłami. Poza tym pojawią się opady deszczu ze śniegiem. Wszędzie odnotujemy dodatnią temperaturę w najcieplejszym momencie dnia. Najwyższej spodziewamy się na Pomorzu Zachodnim (5 st. C), a najniższej w północno-wschodniej Polsce (2 st. C).

  Silniejszy wiatr

  W niedzielę pogodnie zrobi się na południu. W pozostałych regionach spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura zacznie rosnąć, a na Dolnym Śląsku dojdzie do 7 st. C. Najchłodniejszym regionem będzie Suwalszczyzna (2 st. C). Dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h może obniżyć odczucie temperatury.

  Intensywny deszcz

  Nowy tydzień rozpoczniemy deszczowo. Według prognozy w poniedziałek wszędzie może intensywnie padać, na Suwalszczyźnie pojawi się deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. To będzie kolejny dzień z silniejszym wiatrem. Chwilami może powiać do 70 km/h, z zachodu.

  Do 9 st. C

  Opady nie odpuszczą nawet we wtorek. Intensywny deszcz może pojawić się w całym kraju. Ponadto wszędzie będzie stosunkowo ciepło - od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr chwilami będzie silniejszy, w porywach do 80 km/h.

  Mimo pochmurnej pogody, mamy powody do zadowolenia. Opady i silniejszy wiatr będą korzystne w związku z problemem smogu. Wiat rozwieje, a deszcz oczyści powietrze z zanieczyszczeń.

 • boję się
  pogoda się zmienia!!! toz to grozzzzzzzza1
  ~eurhythmics /2017-02-16 19:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...