Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • "Trzy sztuki w Antarktyce". Polscy artyści będą tworzyć na końcu świata

  14-12-2016 14:51 Miesięczny rejs na drugi koniec świata

  Fotograf podczas swoich podróży czasem jest też nurkiem

  Bartosz Strużyński

  Artyści, poszukujący weny, wybierają się na wyprawę na drugi kraniec Ziemi. Podróż pod hasłem "Trzy sztuki w Antarktyce" ma być symbiozą muzyki, filmu i fotografii. Za muzykę odpowiedzialny będzie Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy, film reprezentować będzie aktor Olaf Lubaszenko, a fotografię - Bartosz Strużyński.

  Miesięczna podróż jachtem żaglowym do Antarktyki zacznie się 12 lutego. Bartosz Strużyński, który niejednokrotnie był już w tych zakątkach, jest autorem niesamowitych zdjęć przedstawiających piękno nieodkrytej natury. Dla Adama Nowaka to pierwsza taka podróż w życiu.

  - Będę nie tylko muzykiem, ale i po części nurkiem - opowiada. - Czeka nas niesamowite zdarzenie na końcu świata - dodaje artysta.

  Symbioza trzech sztuk

  Według założeń każdy z uczestników wyprawy ma wspierać pozostałych członków załogi w postawionych założeniach i celach. Pierwszym z nich będzie pierwszy w historii koncert polskiego muzyka na Arktyce. Podejmie się tego Adam Nowak. Koncert ten będzie transmitowany w Radiowej Trójce. Do tej pory wystąpiła tam Metallica, jednak żaden polski artysta nie zapisał się na kartach historii takim wydarzeniem.

  Kolejnym celem będzie stworzenie filmu, za który odpowiedzialny będzie Olaf Lubaszenko. Nagra on wszystkie interakcje pomiędzy artystyczną załogą.

  Trzecim elementem jest fotografia. Bartosz Stróżyński tym razem będzie robił zdjęcia zupełnie inaczej niż zazwyczaj - zastosuje on technikę kolodionową. Jest to znana od 150 lat technika fotografowania na szkle. Podejmie się także zbudowania wysuniętej najdalej na południe mobilnej ciemni fotograficznej.

  Oprócz tego artyści chcą pokazać światu fascynujące zwierzęta, które są zagrożone wyginięciem.

  Posłuchaj co o wyprawie mówią jej uczestnicy:


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...