Informacje
 • Hongkong zamarł podczas tajfunu

  02-08-2016 20:05 W mieście zamknięto szkoły i biura

  Najsilniejszy od 33 lat tajfun jest przyczyną ulewnego deszczu i huraganowego wiatru. Z zagrożonych żywiołem terenów ewakuowano tysiące osób.

  Tajfun Nida w poniedziałek rano czasu lokalnego uderzył w południowe Chiny. Dotarł do Hongkongu i stał się najsilniejszym huraganem w tym rejonie od 1983 roku. Prędkość wiatru w mieście dochodziła do 135 km/h, a jego porywy do 165 km/h. Dobowa suma opadów zmierzona na lotnisku wyniosła 124 l/mkw. deszczu. W pobliskim mieście Shangchuan Dao spadły aż 282 l/mkw. w 24 godziny.

  Zamknięte szkoły, odwołane loty

  W Hongkongu tajfun powalił drzewa i latarnie uliczne, przez co wiele dróg było nieprzejezdnych. W związku z niebezpieczną pogodą zamknięto szkoły, biurowce i wstrzymano komunikację miejską. Na lotnisku odwołano 325 lotów.

  Alert pogodowy

  W południowych Chinach tajfun (huragan pierwszej kategorii według skali Saffira Simpsona) przyniósł ulewny deszcz i niszczycielski wiatr. Po wejściu na ląd w prowincji Guangdong, żywioł szybko stracił na sile, ale meteorolodzy ostrzegają przed podtopieniami. Z zagrożonych obszarów ewakuowano tysiące mieszkańców.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...