Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -1°C 5°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: cierpliwości, niebawem będzie ładnie w całym kraju

  16-07-2016 15:40 Aura w najbliższych dniach się poprawi

  Z dnia na dzień będzie coraz pogodniej (na zdjęciu Jezioro Charzykowskie)

  Fot.: Flickr (CC BY 2.0) cognosce te ipsum / Film: TVN Meteo

  Czeka nas jeszcze kilka deszczowych chwil, a potem długo wyczekiwana poprawa pogody. I to w całym kraju. O upałach na razie nie mamy jednak co myśleć.

  W niedzielę 17 lipca, jak prognozuje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński, pogodnie będzie na Suwalszczyźnie, Kurpiach i częściowo w centrum Polski. Na pozostałym obszarze kraju natomiast przelotnie popada, a na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie zagrzmi. Burze sprowadzą opady deszczu o natężeniu do 10-20 l/mkw. i wiatr osiągający w porywach prędkość do 90 km/h. Tego dnia termometry wskażą wartości na poziomie od 20 st. C na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 25 st. C w centrum.

  Poniedziałek

  Nowy tydzień rozpocznie się deszczowo tylko na wschodzie Polski. Tam spodziewane są opady o natężeniu do 5-10 l/mkw. W pozostałych regionach, jak prognozują synoptycy, utrzyma się pogodniejsza aura. Termometry wskażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku.

  Wtorek

  19 lipca pogodnie będzie jedynie na Pomorzu. W pozostałych spadnie deszcz o natężeniu do 5-10 l/mkw. W najcieplejszym momencie dnia utrzyma się temperatura rzędu od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku.

  Środa

  20 lipca w całej Polsce niezbędnym dodatkiem będą nie parasole, a ciemne okulary. Meteorolodzy prognozują, że przyjemnej, pogodnej aury doświadczą mieszkańcy wszystkich województw. Termometry tego dnia wskażą od 22 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku.

  Czwartek

  21 lipca w całej Polsce będzie słonecznie i przyjemnie. W dodatku bardzo ciepło, od 23 do 28 st. C. Najmniej wskażą tego dnia termometry na Suwalszczyźnie. Najwyższe wartości odnotują mieszkańcy Dolnego Śląska.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...