Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 24°C 23°C 12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: deszcz i burze, a później powrót upałów

  06-07-2016 17:48 Termometry wskażą od 18 do 32 st. C

  Na niebie zobaczymy wiele chmur

  Fot.: Flickr (CC BY 2.0) / McLucian, film: TVN24

  W ciągu najbliższych dni pogoda będzie w kratkę. Miejscami zobaczymy dużo słońca lub deszczowe chmury i lokalne burze. Od niedzieli zrobi się za to cieplej, a już w poniedziałek w Polsce znów pojawią się upały.

  W czwartek niebo zasnują chmury. Na wschodzie kraju przelotnie pokropi (do 5-10 l/mkw.). Na Podlasiu mogą występować burze (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h). Temperatura wyniesie od 18 st. C na Pomorzu Gdańskim do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr. Ciśnienie rośnie, w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa.

  Przelotne opady w piątek

  Piątek będzie pochmurny, jednak miejscami możemy liczyć na przejaśnienia. W północnej części kraju przelotnie pokropi. Termometry wskażą od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. W strefie brzegowej mogą wystąpić porywy do 60 km/h.

  Pochmurna sobota

  W sobotę w Polsce utrzyma się pochmurna aura. Na wschodzie i w centrum pojawi się przelotny deszcz. Na Podkarpaciu możliwe są słabe burze (z opadami do 5-10 l/mkw. i porywami wiatru do 70 km/h). Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr.

  Słoneczna niedziela

  Niedziela w większości kraju będzie słoneczna i cieplejsza niż poprzednie dni. Jedynie na Podlasiu pojawi się słaby przeloty deszcz. Termometry wskażą od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słabo i umiarkowanie.

  Burze i upały powrócą w poniedziałek

  Początek tygodnia sprowadzi do Polski upały, ale na północy także przelotny deszcz i lokalne burze (z opadami do 10-20 l/mkw., porywami wiatru do 80 km/h i gradem). W pozostałych regionach będzie jednak słonecznie. Temperatura wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....