Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 19°C 3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Zabili rekina i zrobili sobie z nim zdjęcie

  22-06-2016 11:13 Ryba nie miała szans na przeżycie
  Zabili rekina i zrobili sobie z nim zdjęcie

  Zabita ryba na plaży na Dominikanie

  Twitter / ‏@Backenricker, ‏@IBTimesUK

  Na jednej z plaż na Dominikanie ludzie doprowadzili do śmierci rekina. Byli wśród nich m.in. ratownicy i pracownicy jednego z hoteli. Oprawcy zrobili sobie zdjęcia z nieżyjącą rybą.

  Incydent miał miejsce w turystycznym regionie Bavaro na wschodnim wybrzeżu wyspy. Mężczyźni schwytali drapieżnika i wyciągnęli go na piasek. Zwierzę walczyło, jednak wyjęte z wody nie miało szans na przeżycie. Podobno rekin został złapany dlatego, że stanowił zagrożenie dla turystów, jednak osoby, które go wyciągnęły z wody, obchodziły się z nim w wyjątkowo nieludzki sposób. Jeden z mężczyzn założył mu nawet na głowę koło ratunkowe.

  Rekina zabili ratownicy

  W akcji wyciągania drapieżnika z wody brali udział ratownicy, który powinni chronić florę i faunę i należycie się z nimi obchodzić, stanowiąc przykład dla turystów.

  Rzecznik prasowa hotelu Stacy Sorino poinformowała, że wobec pracowników hotelu zaangażowanych w akcję uśmiercenia rekina zostaną stosowane odpowiednie "środki zaradcze".

  Rekin schwytany i bezmyślnie zabity przez mężczyzn to żarłacz błękitny. Gatunek ten zamieszkuje głębokie wody oceaniczne strefy umiarkowanej i tropikalnej, najlepiej czuje się jednak w chłodniejszych akwenach. Dorosłe osobniki mogą osiągać długość 4 m i ważyć do 200 kg.

  Niestety nie jest to jedyny przypadek, kiedy ludzie w bezmyślny sposób przyczynili się do śmierci zwierzęcia. W lutym tego roku na argentyńskiej plaży turyści zabili w ten sposób młodego delfina.

   

  Spotkania ludzi z drapieżnikami nie zdarzają się często, jednak jeśli już do nich dojdzie, są niezapomnianym przeżyciem. Zobacz spotkanie kajakarzy z rekinami w Irlandii.

   

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...