Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: czasem słońce, czasem deszcz. Trochę burz

  10-06-2016 19:25 Aura zmienna, ale ciepła

  Pogoda będzie w kratkę

  Fot.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  Aura w najbliższych dniach będzie zróżnicowana. W niektórych regionach wystąpią opady i burze, w innych na niebie zobaczymy dużo słońca. Temperatura początkowo będzie wahać się od 15 do 23 stopni, jednak od wtorku zrobi się cieplej.

  Sobota w kilku regionach okaże się pochmurna i deszczowa. Opady do 10 l/mkw. wystąpią na wschodnim Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu, a także na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 15 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, 20 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie.

  Lokalnie deszczowo

  W niedzielę zachmurzy się na wschodnim Pomorzu i Podlasiu oraz na południu kraju. Z chmur lokalnie spadnie do 5-10 l/mkw. deszczu. Na Podkarpaciu opady będą bardziej intensywne (do 20-40 l/mkw.) i mogą pojawiać się burze. Poza tym będzie pogodnie. Termometry wskażą od 16 st. C na Podkarpaciu, 21 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków wschodnich. Będzie słaby i umiarkowany, a w burzach silny, z porywami do 90 km/h.

  Dużo słońca w poniedziałek

  Poniedziałek w przeważającej części kraju będzie pogodny i słoneczny. Jedynie na Pomorzu Zachodnim oraz na Podkarpaciu możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu (do 5 l/mkw.) Temperatura wyniesie od 17 st. C na Podkarpaciu, 22 st. C w centrum kraju do 23 st. C na południowym zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i północnego wschodu.

  Pogodny wtorek

  Wtorek także okaże się pogodny w wielu regionach Polski. Deszcz i burze mogą pojawić się tylko na zachodzie kraju. W burzach spadnie nawet do 20 l/mkw. deszczu. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na Suwalszczyźnie, 23 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje ze wschodu i południowego wschodu. Będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny (do 90 km/h).

  Deszcz i burze w środę

  W środę strefa opadów deszczu i burz obejmie dużą część Polski. Zjawiska mogą występować na zachodzie, południu i w centrum kraju. W burzach lokalnie spadnie do 15-30 l/mkw. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22 st. C na północy, 25 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. W burzach może osiągać prędkość do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...