Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: czasem słońce, czasem deszcz. Trochę burz

  10-06-2016 19:25 Aura zmienna, ale ciepła

  Pogoda będzie w kratkę

  Fot.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  Aura w najbliższych dniach będzie zróżnicowana. W niektórych regionach wystąpią opady i burze, w innych na niebie zobaczymy dużo słońca. Temperatura początkowo będzie wahać się od 15 do 23 stopni, jednak od wtorku zrobi się cieplej.

  Sobota w kilku regionach okaże się pochmurna i deszczowa. Opady do 10 l/mkw. wystąpią na wschodnim Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu, a także na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 15 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, 20 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Z północnego zachodu powieje słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie.

  Lokalnie deszczowo

  W niedzielę zachmurzy się na wschodnim Pomorzu i Podlasiu oraz na południu kraju. Z chmur lokalnie spadnie do 5-10 l/mkw. deszczu. Na Podkarpaciu opady będą bardziej intensywne (do 20-40 l/mkw.) i mogą pojawiać się burze. Poza tym będzie pogodnie. Termometry wskażą od 16 st. C na Podkarpaciu, 21 st. C w centrum kraju do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje z kierunków wschodnich. Będzie słaby i umiarkowany, a w burzach silny, z porywami do 90 km/h.

  Dużo słońca w poniedziałek

  Poniedziałek w przeważającej części kraju będzie pogodny i słoneczny. Jedynie na Pomorzu Zachodnim oraz na Podkarpaciu możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu (do 5 l/mkw.) Temperatura wyniesie od 17 st. C na Podkarpaciu, 22 st. C w centrum kraju do 23 st. C na południowym zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu i północnego wschodu.

  Pogodny wtorek

  Wtorek także okaże się pogodny w wielu regionach Polski. Deszcz i burze mogą pojawić się tylko na zachodzie kraju. W burzach spadnie nawet do 20 l/mkw. deszczu. Na termometrach zobaczymy od 20 st. C na Suwalszczyźnie, 23 st. C w centrum kraju do 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje ze wschodu i południowego wschodu. Będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach silny (do 90 km/h).

  Deszcz i burze w środę

  W środę strefa opadów deszczu i burz obejmie dużą część Polski. Zjawiska mogą występować na zachodzie, południu i w centrum kraju. W burzach lokalnie spadnie do 15-30 l/mkw. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 22 st. C na północy, 25 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. W burzach może osiągać prędkość do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...