Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 0°C -4°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Śmiertelnie niebezpieczne drogi. IMGW ostrzega przed oblodzeniami i ograniczoną widzialnością

  11-01-2016 19:45 Miejscami ostrzeżenia dotyczą również gęstej mgły

  Ostrzeżenia pogodowe IMGW

  Zdj.: TVN Meteo/IMGW, film: TVN24

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem i opadami marznącymi, powodującymi gołoledź. Alerty obowiązują w pięciu województwach. Wydano również ostrzeżenia przed mgłą.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe pierwszego stopnia przed oblodzeniem i marznącym deszczem. Oblodzenia prognozowane są w pięciu województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim oraz w północnym subregionie lubelskiego. Ostrzeżenia przed marznącym deszczem wydano w województwie mazowieckim. Ostrzega się również przed mgłą w województwach: wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i zachodniej strefie brzegowej.

  Ostrzeżenia przed oblodzeniem

  W województwie pomorskim prognozowany jest spadek temperatury poniżej 0 st. C, co spowoduje, że zamarzną mokre drogi i chodniki. Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C do 0 st. C, a przy gruncie

  będzie niższa - od -4 st. C do -1 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku od godz. 18 do wtorku do godz. 10.

  W województwie warmińsko-mazurskim termometry wskażą również ujemne wartości. Woda zalegająca na chodnikach i drogach zamieni się w lód. Temperatura zawaha się od -2 st. C do 0 st. C, a przy gruncie do -3 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku od godz. 19 do wtorku do godz. 9.

  W województwie podlaskim prognozuje się temperaturę, która spadnie poniżej 0 st. C. Spowoduje to pojawienie się lodu. Temperatura zawaha się od -2 st. C do 0 st. C, a przy gruncie do -3 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku od godz. 20 do wtorku do godz. 9.

  W województwie mazowieckim termometry wskażą też niskie wartości. Woda na chodnikach i ulicach zamieni się w lód. Temperatura zawaha się od -1 st. C do 1 st. C, a przy gruncie do -2 st. C do 0 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku od godz. 18 do wtorku do godz. 9. Poza tym dla tego regionu wydano również ostrzeżenie przed marznącym deszczem, powodującym gołoledź.

  W województwie lubelskim w subregionie północnym termometry wskażą ujemne wartości. Zamarzną mokre nawierzchnie dróg i chodniki. IMGW prognozuje od 0 st. C do 2 st. C, a przy gruncie od -2 st. C do 0 st. C. Ostrzeżenie obowiązuje od północy do wtorku do godz. 9.

  Ostrzeżenia przed mgłą

  Poza tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mgłami. Ostrzeżenie drugiego, prawie najwyższego stopnia, zostało wydane dla zachodniej strefy brzegowej, a pierwszego dla województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego.

  W zachodniej strefie brzegowej Bałtyku prognozowane są mgły, które ograniczą widzialność od 300 do 800 metrów, lokalnie do 200 metrów. Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do godz. 6.

  W województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim przewiduje się mgły, które ograniczą widzialność do nawet 100 metrów. Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku do godz. 10.

  Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

 • kolobrzeg
  teraz w kolobrzegu podczas powrotu autem juz jest stan gololedzi
  ~kolobrzeg /2016-01-12 00:32
 • pogoda
  Warszawie pada deszcz ze śniegiem a na dodatek silny wiatr :(
  ~war /2016-01-11 20:38
 • panika
  Śmiertelnie niebezpieczne drogi... przy pierwszym stopniu, a jakie będą przy trzecim?
  ~obs /2016-01-11 18:36
 • Śląsk
  Na Śląsku też pada. Na noc raczej plusowych temperatur nie będZie więc szklanka gwarantowana.
  ~Ania /2016-01-11 17:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...