Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 21°C 13°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • IMGW ostrzega przed porywistym wiatrem oraz wysokim stanem wody

  28-12-2015 10:37 Poziom wody w Bałtyku wynosi 553 cm

  IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

  TVN Meteo/IMGW

  IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne pierwszego stopnia dla województw znajdujących się na Wybrzeżu. Prognozowany jest silny wiatr i wystąpienie wysokiego stanu wody.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne. Alert hydrologiczny pierwszego, najniższego stopnia, ogłoszono w województwie zachodniopomorskim i pomorskim, natomiast ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje we wschodniej części Wybrzeża.

  Ostrzeżenia hydrologiczne

  W zlewni Zalewu Szczecińskiego w województwie zachodniopomorskim oraz w województwie pomorskim wzdłuż Wybrzeża ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują do poniedziałku do godz. 16. Ostrzega się przed wahaniem się poziomu wody w strefie stanów wysokich, lokalnie ostrzegawczych. Poziom wody w Bałtyku w niedzielę wynosił 553 cm.

  Alert pierwszego stopnia wiąże się z tym, że "stany wody układają się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, przy czym prognozowany jest gwałtowny przyrost stanu wody przekraczający 100 cm w ciągu 6 godz., 12 godz. lub doby".

  Ostrzeżenie meteorologiczne

  IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem, który dotknie mieszkańców Pomorza. Wydano ostrzeżenie pogodowe, które obowiązuje do poniedziałku do godz. 15. Synoptycy IMGW prognozują wiatr północno-zachodni, który osiągnie do 7 stopni w skali Beauforta.

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".


 • ostrzeżenie
  Stan ostrzegawczy dla Bałtyku 570, alarmowy 610, aktualny dla Kołobrzegu 557. Jest wyjątkowa szansa na wlew wody morskiej do silnie zanieczyszczonych jezior przymorskich i zatok. Oprócz jeziora Jamno. skuteczni odciętego od morza.
  Pozdrawiam
  ~Krzysztof /2015-12-27 08:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...