Informacje
 • Burze śnieżne, huraganowy wiatr, kolosalne opady

  23-12-2015 11:57 Fatalna aura na zachodzie USA

  Na zachodzie USA pogoda jest wyjątkowo nieprzyjazna. Śnieg przykrywa grubą warstwą m.in. Kalifornię, lokalnie wieje huraganowy wiatr, a opady deszczu biją rekordy.

  Ciężki śnieg, w parze z silnym wiatrem, przyczynił się do powstania przerw w dostawie energii elektrycznej. Tysiące odbiorców w stanach Oregon oraz Waszyngton jest bez prądu. Zasypało także gór Sierra Nevada i Góry kaskadowe.

  Spadło nawet 90 cm śniegu

  W Kalifornii w ośrodku narciarskim Northstar spadło 86 centymetrów śniegu. W stanie Idaho w Brundage Ski Area odnotowano natomiast 60 cm. Ponad 91 centymetrów przybyło w Heavenly Ski Resort Valley w Nevadzie, natomiast w La Pine w stanie Oregon spadło 25 centymetrów białego puchu. Lokalnie w stanie Waszyngton utworzyła się 30-centymetrowa warstwa śniegu.

  Huraganowe prędkości

  Jeśli chodzi o wiatr, to najmocniej wiało na szczycie Mammoth Mountain - zmierzono tam aż 207 km/h. Wiatr o prędkości 130 km/h przyczynił się do przewrócenia się przynajmniej 10 samochodów ciężarowych w okolicach pustyni Mojave. Pisaliśmy o tym tu. Podmuch o prędkości 115 km/h zmierzono w Pendleton. W Portland wiało do 90 km/h.

  Rekordowe opady deszczu w Portland

  We wtorek na lotnisku w Portland spadło ponad 350 l/mkw. deszczu. Tym samym został pobity rekord  najbardziej mokrego grudnia w historii. Poprzedni należał do 1996 roku, kiedy to spadło 339 l/mkw. deszczu.

  Taka pogoda utrzyma się na tym obszarze do środy. Tego dnia jednak mogą paść kolejne rekordowe sumy opadów. Potem mieszkańcy tych obszarów odczują ulgę, a kolejne pogorszenie pogody prognozowane jest dopiero na weekend.

 • masakra z tą zimą
  ale mają fajnie bo mają śnieg na Święta a my go nie mamy
  ~dekster /2015-12-23 17:28
 • .....
  przynajmniej maja snieg na swieta
  ~mikolaj /2015-12-23 13:27
 • Śnieg
  Dlaczego u nas nigdy tak nie ma.
  ~adam /2015-12-23 12:40

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...