Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 21°C 13°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Moskwa, Kijów i Helsinki z rekordowo wysoką temperaturą. Nawet tam święta bez śniegu

  22-12-2015 13:10 W Finlandii termometry wskazują dwucyfrowe wartości

  W miastach, w których o tej porze roku znajdują się zazwyczaj zaspy śniegu, notuje się wyjątkowo wysoką temperaturę. W Moskwie padły rekordy termiczne.

  Rekordowo wysoką temperaturę notuje się ostatnimi dniami, w kojarzących się z zimą miastach - Moskwie i w m.in. Helsinkach.

  Rekord temperatury w Moskwie

  W Moskwie zwykle o tej porze roku leży śnieg. W poniedziałek odnotowano prawie 9 st. C. Tym samym został pobity rekord z 22 grudnia 1936 roku, kiedy to termometry wskazały 4,4 st. C.

  Główna atrakcja Bożego Narodzenia, 100-metrowa lodowa zjeżdżalnia w centrum Moskwy, stopniała zaledwie cztery dni po otwarciu.

  Wyjątkowo ciepła Finlandia

  W Finlandii w niedzielę został ustanowiony nowy rekord temperatury w grudniu. W Kokemaki, w zachodniej części kraju, termometry wskazały 11,2 st. C. Poprzedni rekord wynosił 11,1 st. C i został odnotowany również w grudniu tego roku. Dwucyfrowe wartości padły również w miastach: Kaarina, Vithi, Lohja, Espoo i Helsinkach. Nie w całej jednak Finlandii jest tak ciepło. W Laponii słupki rtęci wskazują wartości znacznie poniżej 0 st. C.

  Rekordowy grudzień na Ukrainie

  W Kijowie na Ukrainie został również pobity rekord. 19 grudnia termometry wskazywały najwyższą wartość maksymalną w grudniu od 101 lat! Tego dnia słupki rtęci powędrowały do 6 kreski. Poprzedni rekord wynosił 4,8 st. C. Temperatura w nocy również była najwyższa w historii - nie spadła poniżej 5,5 st. C. Lokalni synoptycy podają, że wyjątkowo ciepło będzie do końca grudnia. Tuż przed Nowym Rokiem może się lekko ochłodzić.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...