Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: do soboty pod znakiem deszczu. W niedzielę się rozpogodzi

  15-12-2015 21:04 Spadnie do 10 l/mkw. deszczu
  Prognoza pogody na pięć dni: do soboty pod znakiem deszczu. W niedzielę się rozpogodzi

  W najbliższych dniach możemy spodziewać się opadów

  Shutterstock

  Najbliższe dni będą pochmurne i deszczowe. Jednak już pod koniec weekendu zacznie się rozpogadzać. Będzie też całkiem ciepło, od czwartku termometry wskażą nawet 10-11 stopni.

  Polska znajdzie się pod wpływem wyżu Brigitte z centrum przemieszczającym się znad Podlasia w stronę zachodniej Ukrainy. Jednak w nocy zaznaczy się jeszcze nad Polską płytka zatoka niżowa, z rozmywającym się frontem atmosferycznym. Znajdujące się nad Polską zimne powietrze pochodzenia arktycznego, będzie w środę wypierane od zachodu przez cieplejsze powietrze polarne.

  Pochmurna i mglista środa

  W środę rano na ogół będzie pochmurno i mglisto. W ciągu dnia, szczególnie na zachodzie, pojawią się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry wskażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 4 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr, na zachodzie okresami dość silny.

  Pochmurny czwartek

  W czwartek możemy spodziewać się dużego zachmurzenia, postępującego od zachodu w głąb kraju. Chmurom towarzyszyć będą opady deszczu, do 1-5 l/mkw. Termometry wskażą od 3 st. C na Suwalszczyźnie, 8 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na krańcach zachodnich. Powieje zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr.

  Do 10 l/mkw. deszczu w piątek

  Piątek w całym kraju będzie pochmurny. Spadnie także do 1-10 l/mkw. deszczu. Temperatury będą wahać się od 6 st. C na Podkarpaciu, 10 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu, w porywach będzie osiągał do 50-60 km/h.

  Sobota z opadami

  W sobotę mieszkańcy południowo-zachodniej Polski mogą liczyć na rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze kraju utrzyma się na ogół duże zachmurzenie, któremu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu, do 1-10 l/mkw. Termometry wskażą od 7 st. C na wschodzie, 9 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Śląsku. Powieje zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach osiągający do 50-60 km/h.

  Całkiem pogodna niedziela

  Niedziela w wielu miejscach będzie pogodna. Jedynie na północnym wschodzie kraju niebo się zachmurzy i spadnie słaby deszcz lub mżawka, do 3 l/mkw. Temperatura będzie wahać się od 7 st. C na Podlasiu, 9 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na Śląsku. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...