Informacje
 • Deszcz i silny wiatr. W najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać

  15-12-2015 17:57 Czekają nas utrudnienia pogodowe

  W środę pogoda w Polsce będzie kształtowana przez wyż, ale od czwartku kraj obejmą kolejne atlantyckie układy niżowe. Polska pozostanie w cyrkulacji zachodniej, w silnym strumieniu polarnych mas powietrza.

  W środę rano miejscami pojawią się mgły i zamglenia, widzialność wyniesie do 100-1000 m. Powieje południowy wiatr, na zachodzie okresami dość silny.

  Deszcz popada w całym kraju

  W czwartek spadnie do 1-5 l/mkw. deszczu. Strefa opadów będzie postępować od zachodu w głąb kraju. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu.

  Piątek wciąż będzie deszczowy. Spadnie do 1-10 l/mkw. wody. Powieje południowo-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

  W sobotę przelotne opady wystąpią w niemal całym kraju. Lokalnie spadnie do 1-10 l/mkw. deszczu. Opady nie pojawią się jedynie na południowym zachodzie Polski. Do tego wystąpi umiarkowany i dość silny zachodni wiatr, w porywach osiągający prędkość do 50-60 km/h.

  W niedzielę pogoda nieco się uspokoi. Okresowe słabe opady deszczu lub mżawki pojawią się jedynie na północnym wschodzie kraju. Spadnie do 3 l/mkw. wody.

  Wiatr się nasili

  W poniedziałek znów opady pojawią się w całej Polsce. Prognozuje się do 1-5 l/mkw. deszczu. Dodatkowo lokalnie będzie silnie wiało. Zachodni wiatr na północy może osiągać porywy do 70 km/h.

  Wtorek także będzie deszczowy. Pojawią się przelotne opady deszczu, do 1-5 l/mkw. Powieje także zachodni wiatr, w porywach osiągający prędkość do 80 km/h.

 • dlatego śnieg
  I to jest powód dla którego wolę śnieg. Wtedy jest urok zimy.
  ~Nick /2015-12-15 18:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...