Informacje
 • Wichury i śnieżyce w Wielkiej Brytanii. Warunki pogodowe będą trudne

  29-11-2015 21:34 Ma spaść prawie 50 cm białego puchu

  W wielkiej Brytanii silnie wieje

  Twitter / ‏@‏bbcweather, @dekkermail, ‏@Daily_Express, ‏@MeteoGib, ‏@ScotlandNow, ‏@Independent

  W najbliższych dniach w Wielkiej Brytanii powieje z prędkością niemal 100 km/h. Na terenie Szkocji sypie biały puch, a w Walii i Anglii ma spaść deszcz. Rządowa służba meteorologiczna wydała dla całego kraju ostrzeżenia odnośnie wiatru i oblodzeń.

  Na obszarze Anglii i Walii obowiązuje żółty alert pogodowy. Jest to najniższy stopień ostrzeżeń w trzystopniowej skali używanej na Wyspach Brytyjskich. Wydano go, by zwracać uwagę obywateli na niebezpieczne porywy wiatru i inne utrudnienia związane z panującą pogodą. Alert obowiązuje od niedzieli do poniedziałku.

  Met Office ostrzega, że południowo-zachodni wiatr przybierze na sile w poniedziałek rano. Wichury będą występować w całej Walii oraz na większości południowej i środkowej Anglii. Pojedyncze przypadki silnych porywów mogą także pojawić się na wybrzeżu. Nad wewnętrzną częścią Wysp Brytyjskich wiatr powieje z prędkością 80 km/h, jednak na zachodnim i południowym wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągać prawie 100 km/h.

  Wichury, które nadciągają nad Wielką Brytanię znad Atlantyku, mogą powodować powstawanie gigantycznych fal. Wiatr może nawet wyrywać drzewa.

  Już teraz wietrzna pogoda zmusiła mieszkańców angielskich miast, takich jak m.in. Bognor Regis i Portsmouth, do zachowania szczególnej ostrożności.

  Wraz z silnym wiatrem pojawią się także ulewne opady deszczu. Ich strefa, do końca przyszłego tygodnia, będzie się przemieszczać z północy na południe Wielkiej Brytanii.

  Najbardziej ucierpi Szkocja

  Z powodu wichur najbardziej ucierpi Szkocja. To tam mogą występować szczególnie dotkliwe utrudnienia komunikacyjne.

  Na tym obszarze ponadto pada - i będzie padać - śnieg. W ciągu najbliższych 24 godzin na północy ma spaść prawie półmetrowa warstwa białego puchu.

  O ile mało osób uwiecznia deszcz i wiatr, śnieg fotografowany jest o wiele częściej. Mieszkańcy Szkocji na bieżąco pokazują pojawiającą się u nich białą warstwę puchu, udostępniając zdjęcia na Twitterze.

 • Global Warming
  Eeech to wstrętne ocieplenie klimatu...
  ~astrolog /2015-12-01 22:14
 • Snieg w Szkocji
  Polacy mieszkajacy w Szkocji i polnocnej Anglii sa przyzwyczajeni do sniegu.
  Soosie /2015-11-30 04:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...