Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz, silny wiatr i nawet 15 st. C

  10-11-2015 06:45 Warunki biometeorologiczne nie będą korzystne

  Deszcz i wiatr dadzą się we znaki

  Fot.: Shutterstock / Film: TVN Meteo

  Pogodę popsuje dziś front atmosferyczny, przesuwający się z zachodu na wschód. Przyniesie przelotne opady deszczu, miejscami intensywne. Natomiast silny wiatr, w porywach do 90 km/h, obniży odczucie tempratury, która sięgnie maksymalnie 15 st. C.

  We wtorek niebo zakryją chmury, z których spadnie do 10 l/mkw. deszczu lub mżawka. Rozpogodzeń spodziewamy się jedynie na Śląsku. Dość silnie powieje z zachodu. Wiatr osiągnie prędkość do 60-80 km/h, na Wybrzeżu do 90 km/h. Natomiast w wyższych partiach gór przekroczy 100 km/h.

  Termometry wskażą od 10 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, 14 st. C w centrum kraju do 15 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność będzie wysoka i wyniesie od 80 procent w okolicy Śląska do ponad 90 na północy kraju. Tam też będziemy czuli chłód, podczas gdy w południowej części Polski odczujemy komfort termiczny. Niżowa pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 13 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 996 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno i okresami opady deszczu lub mżawki do 1-10 l/mkw. Temp. maks. 12 st. C. Wiatr zachodni, dość silny, w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1006 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 14 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h. Ciśnienie około południa 1004 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno, na ogół bez opadów. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa 100 3hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno, okresami opady deszczu. Temp. maks. 14 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/godz. Ciśnienie około południa 990hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...