Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo, do 17 stopni. Ostrzegamy przed wichurami

  08-11-2015 06:16 Na termometrach zanotujemy od 10 do 17 st. C

  Lokalnie porywy wiatru osiągną prędkość 70 km/h

  Fot.: Shutterstock, film: TVN Meteo

  Przed nami stosunkowo ciepły dzień jak na listopad. Termometry wszędzie wskażą ponad 10 st. C. Dokuczy nam jednak porywisty wiatr, miejscami osiągający prędkość do 100 km/h. Lokalnie popada.

  W niedzielę opady deszczu pojawią się jedynie na wschód od linii Wisły i Sanu. W pozostałych rejonach, czyli w centrum i na zachodzie, padać nie powinno.

  Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie słupki rtęci wskażą 17 st. C. Najniższe wartości na termometrach odnotujemy na Suwalszczyźnie (10 st. C).

  W ciągu dnia dokuczać nam będzie silny zachodni wiatr. W porywach może osiągnąć prędkość do 70 km/h, a na północy do 100 km/h. Poza tym na Bałtyku pojawi się sztorm 10 st. w skali Beauforta.

  Kiepski biomet

  Najniższą wilgotność odnotujemy na zachodzie Polski (poniżej 60 procent), a najwyższą na wschodzie (ponad 80 procent).

  W całym kraju odczujemy komfort termiczny.

  Pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie we wschodniej części kraju, w pozostałych regionach warunki biometeo będą neutralne.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami. Rano opady deszczu. Temperatura maksymalna: 13 st. C.  Wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1004 hPa i rośnie.

  POZNAŃ

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 15 st. C. Wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1012 hPa i rośnie.

  GDAŃSK

  Rano opady deszczu. Po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna: 12 st. C. Wiatr silny, w porywach do 100 km/h, zachodni. Na Bałtyku sztorm 10 st. Beauforta. Ciśnienie w południe 1015 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 17 st. C. Wiatr dość silny, w porywach do 50km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 1010 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr dość silny, w porywach do 50 km/h, zachodni. Ciśnienie w południe 998 hPa i rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...