Informacje
 • Powódź stulecia, a na dodatek atak tornada

  21-10-2015 19:54 Lokalnie w Urugwaju w pół godziny spadło ponad 60 l/mkw.

  Urugwajczycy walczą z siłami natury. W ostatnich dniach kraj zmaga się z intensywnymi opadami deszczu. Lokalne media mówią o powodzi stulecia. Poza tym w trzech departamentach szalało tornado, które niszczyło wszystko, co napotkało na swojej drodze.

  W ostatnich dniach pogoda daje się we znaki wielu mieszkańcom Urugwaju. Trudna sytuacja jest m.in. w departamentach Rio Negro, Duranzo i Cero Largo, gdzie pojawiło się tornado. Silny i porywisty wiatr niszczył budynki, uszkodził linie energetyczne, powalił na drogi drzewa.

  - Słyszeliśmy podmuchy wiatru, po kilku sekundach na dach spadła antena. Nie mogliśmy uwierzyć w to, co się stało - relacjonował w wywiadzie dla lokalnych mediów Pascual Souzes.

  Ogromne straty

  W mieście Villa del Carmen (45 km od stolicy departamentu Duranzo) w zaledwie 5- 6 minut silny wiatr dosłownie niszczył wszystko co napotkał na swojej drodze. Na ulicach leżały powalone drzewa. Wiele budynków gospodarczych i domów zostało zniszczonych. Uszkodzone zostały również linie energetyczne i latarnie.

  - Dwa lata poświęceń i inwestycji za 10 tys. dolarów zostało zniszczonych. Jedyne co pozostało to podłoga - relacjonowała jedna z mieszkanek miasta, której wiatr doszczętnie zniszczył dom.

  Powódź stulecia

  Jednak nie tylko silny wiatr dokuczał mieszkańcom Urugwaju. W ostatnich dniach w tym kraju odnotowano intensywne opady deszczu. Woda zalała rozległe obszary na całej szerokości Urugwaju.

  Tragiczna sytuacja jest w Montevideo. Ulice urugwajskiej stolicy zaczęły przypominać rwące potoki. Woda wdzierała się do budynków gospodarczych i domów. Lokalne media opisują aktualną sytuację jako najgorszą powódź stulecia. W ciągu zaledwie pół godziny spadło 63 l/mkw. wody, kiedy średnia dla całego miesiąca wynosi 78 l/mkw.

 • Dziwne
  że latarnie świecą.... w dzień i zalane a prądu nima
  ~Linoqe /2015-10-22 07:44
 • powód
  Geoinżynieria
  ~majki /2015-10-22 03:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...