Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 23°C 23°C 12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: zimowa aura się utrzyma. W kilku regionach przybędzie śniegu

  13-10-2015 06:31 Termometry wskażą do 9 st. C

  Miejscami spadnie mokry śnieg

  Zdj.: PAP/EPA, film: TVN Meteo

  We wtorek nad prawie całym krajem zawisną chmury, z których okresami będzie padał deszcz, a nawet mokry śnieg. Będą jednak i takie miejsca, gdzie pojawi się słońce. Termometry wskażą od 4 st. C do 9 st. C.

  Wtorek będzie pochmurny i tylko na południu kraju pojawią się przejaśnienia. Okresami będzie padać deszcz i mokry śnieg. Suma opadów wyniesie 5-10 l/mkw.

  W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 4 st. C w pasie od Pomorza przez Kujawy, centrum kraju po Lubelszczyznę, przez 6 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu do 9 st. C na Dolnym Śląsku.

  Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków wschodnich, na północy okresami dość silnie, w porywach do 50 km/h.

   

  Będzie nam zimno

  Polska znajduje się na skraju niżu znad Morza Śródziemnego. Nad krajem rozciąga się umiarkowanie aktywny front okluzji na którym występują opady śniegu i deszczu. Kraj pozostaje w starej masie powietrza arktycznego, jednak nad południowe regiony zaczyna napływać cieplejsze powietrze polarne z południa.

  Wilgotność względna wyniesie od 80 proc na południowym-zachodzie do ponad 90 proc. na wschodzie. Będzie nam zimno z powodu niskiej temperatury i silniejszego wiatru.

  Prognoza pogody dla regionów

  WARSZAWA

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 1011 hPa, wolno spada.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno. Okresami opady deszczu i mokrego śniegu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1025 hPa, wolno spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa 1011hPa, wolno spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 100 5hPa, wolno spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 993 hPa, wolno spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....