Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami spadnie deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg

  12-10-2015 06:24 Temperatura w nocy od -2 do 1 st. C

  Miejscami spadnie pierwszy śnieg

  Zdj.: pixabay.com/PublicDomainPictures, film: TVN Meteo

  W poniedziałek w wielu regionach kraju będzie padał deszcz, a miejscami nawet deszcz ze śniegiem lub śnieg. Pogodna aura panować będzie miejscami na południu i zachodzie. Termometry wskażą od 3 st. C do 10 st. C.

  W poniedziałek pogodnie pozostanie jedynie na północy i na zachodzie kraju. Poza tym spodziewamy się opadów deszczu. Im dalej na południowy wschód, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawi się deszcz ze śniegiem. Z kolei w górach poprószy sam śnieg.

  Temperatura powietrza wyniesie od 3 st. C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 10 st. C na Pomorzu Zachodnim.

  Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, a jego porywy mogą sięgnąć 60 km/h.

   

  Będzie zimno

  Najwyższej wilgotności (powyżej 80 procent) spodziewamy się na południowym wschodzie. Najmniej wilgoci w powietrzu odnotujemy z kolei na północnym zachodzie (poniżej 60 procent).

  W całym kraju będzie zimno. Pogoda przeważnie niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Neutralny biomet zapanuje na północy oraz na zachodzie kraju.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 40 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1012 hPa i waha się.

  POZNAŃ

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 40 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1012 hPa i waha się.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, wschodni. Ciśnienie w południe 1027 hPa i waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura maksymalna: 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h, wschodni. Ciśnienie w południe 1006 hPa i waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h,  wschodni. Ciśnienie w południe 992 hPa i waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...