Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: miejscami niedziela będzie biała. Pojawi się deszcz ze śniegiem i śnieg

  11-10-2015 06:22 Termometry wskażą od 6 do 11 st. C

  W górach poprószy śnieg

  Shutterstock

  Mieszkańcom północnej Polski słońca nie zabraknie. Na południu kraju niebo będzie się chmurzyć. Miejscami możemy odnotować opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu.

  - Polska znajduje się pod wpływem wyżu Oldenburgia znad Skandynawii, jednak od południa kraj zacznie dostawać się pod wpływ potężnego niżu znad Bałkanów. Z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego - przedstawia sytuację baryczną synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  Śnieg w niedzielę

  Niedziela niemalże w całym kraju będzie pogodna i słoneczna. Więcej chmur pojawi się na południu kraju. Synoptycy zapowiadają, że na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku późnym popołudniem spadnie słaby deszcz i deszcz ze śniegiem. W górach sypnie samym śniegiem.

  Wszędzie będzie chłodno. Temperatura powietrza wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 11 st. C na Pomorzu Zachodnim.

  Wschodni wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny. Na południu kraju w porywach osiągnie prędkość dochodzącą do 60 km/h.

  Neutralny biomet

  Najwyższą wilgotność powietrza zanotujemy na południu (powyżej 80 procent). Najniższą z kolei w centrum oraz w północnej Polsce (poniżej 60 procent).

  Na przeważającym obszarze kraju odczujemy zimno. Odczucie chłodu będzie dominować w zachodniej części kraju.

  Niemal w całym kraju pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie. Jedynie na południu kraju biomet stanie się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: 8 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1012 hPa, wolno spada.

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 9 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1027 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna: 9 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1013 hPa, wolno spada.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna: 10 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1005 hPa, wolno spada.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna: 8 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 990 hPa, wolno spada.

 • Drogi Irku
  Ireneuszu wyjdź z kościoła i idź troszke do ludzi może nie jest za późno żebycię uratować :)
  Ciepło pozdrawiam
  ~Michal98 /2015-10-11 11:59
 • idzie zima
  rząd polski, jaki by nie był dostaje dodatkowe narzędzie do mordowania narodu, oprócz glodu i bezdomności dostaje mróz,
  ireneusz50 /2015-10-11 09:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...