Informacje
 • Pierwszy Polak od 2006 roku. Dobrowolski wygrał 16. PKO Poznań Maraton

  11-10-2015 13:54 Bieg zakończył z czasem 2:13:50

  Emil Dobrowolski wbiega na metę

  PAP/EPA

  Polak Emil Dobrowolski wygrał 16. PKO Poznań Maraton. Bieg ukończył z czasem 2:13:50, który pozwolił mu pobić swój życiowy rekord. - Leciałem, ile mogłem - opowiadał na mecie. Natomiast pierwszą kobietą była Kenijka Irene Chepkirui Makori z czasem 2:32:48. W zawodach wzięło udział ponad osiem tysięcy osób.

  Emil Dobrowolski to znany lekkoatleta i długodystansowiec, rocznik 1986. Maraton w Poznaniu ukończył z czasem 2:13:50, dzięki czemu pobił swój dotychczasowy rekord życiowy 2:14:39 ze startu w Maratonie Warszawskim w 2014 r.


  Szacun dla zwycięzców! :)

  Posted by Rzecznik Prasowy Miasta Poznania on 11 października 2015  - Na 12-13 kilometrze, kiedy zaczęliśmy dobiegać do Kenijczyków, stwierdziłem, ze jest szansa ich przegonić. Na 20-30. kilometrze miałem 40 metrów do prowadzącego i wtedy stwierdziłem, że da się wygrać ten maraton. Na 33-34. km przyspieszyłem i dogoniłem go - opowiadał chwilę po wygranej Dobrowolski.

  - Moment krytyczny miałem na 35. kilometrze i trzymał mnie prawie do samego końca. Zaczęły mnie łapać skurcze w obydwu nogach, do tego doszła kolka, zacząłem wątpić w wygraną, ale leciałem, ile mogłem - relacjonował Dobrowolski.

  Dodał, ze sukcesu nie osiągnąłby bez swojego pacemakera, dzięki któremu przez pierwsze 25 km biegł w równym tempie.

  Podium

  Jako drugi na metę dobiegł Kenijczyk Robert Langat z czasem 2:15:40, a jako trzeci Ukrainiec Bogdan Semenowycz z czasem 2:17:18.

  Natomiast wśród pań jako pierwsza na mecie pojawiła się liderka całego biegu Irene Chepkirui Makori z Kenii. Dobiegła z czasem 2:32:48. Drugą kobietą na mecie była Białorusinka Volha Krautsova z czasem 2:37:55, a trzecią polka Angelika Mach z czasem 2:42:15.


  Czołówka kobiecego biegu: 1. CHEPKIRUI MAKORI IRENE; 2. KRAUTSOVA VOLHA; 3. MACH ANGELIKAGRATULACJE!

  Posted by Poznań Maraton on 11 października 2015

  Wózkarze, którzy wystartowali na 10 minut przed biegaczami, byli na mecie po godzinie 10. W kategorii panów zwyciężył Zbigniew Wandachowicz, a w kategorii pań Anna Oroszova.


  Znamy już pierwszych zwycięzców! W kategorii wózków łańcuchowych wygrał Zbigniew Wandachowicz ze Szczecina! Na drugim...

  Posted by Poznań Maraton on 11 października 2015

  Poznań po raz 16.

  Zawodnicy maratonu w Poznaniu wystartowali w niedzielny poranek punktualnie o godzinie 9. Łącznie ponad osiem tysięcy osób wzięło udział w tych zawodach.


  Zapraszamy do relacji zdjęciowej na żywo

  Posted by Poznań Maraton on 11 października 2015  Głównymi ulicami miasta

  Tradycyjnie zawodnicy wystartowali z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  Trasa była bez trudnych podbiegów, szczególnie w końcówce. Zawodnicy pobiegli głównymi ulicami miasta, zobaczyli Bramę Poznania, Katedrę, Park Sołacki, był też sentymentalny powrót w okolice Jeziora Maltańskiego, gdzie narodził się maraton. Uczestnicy pobiegli też po murawie INEA Stadionu krótko przed finiszem.

  Medal z historią

  Uczestnicy biegu w Poznaniu dekorowani są na pamiątkę medalem, który za każdym razem nawiązuje do szczególnych chwil z historii stolicy Wielkopolski. W tym roku na medalu maratońskim znalazła swoje odbicie 25-letnia historia flagowej poznańskiej imprezy – Malta Festival Poznań.

 • brawo
  Brawooo! Czas naprawdę świetny! Pokazałeś że na pko Poznań maraton, że Polacy też potrafią wygrywać!
  ~Kika /2015-10-12 16:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...