Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Zaniedbała się przez brak czasu. Teraz postanowiła to zmienić

  09-10-2015 12:46 "Życie nabiera smaku"

  Życie nabiera smaku odc. 2

  TVN Meteo Active

  Aneta ma 42 lata i świadomość, że w pewnym momencie życia bardzo się zaniedbała. Postanowiła zadbać o swoją sylwetkę, w szczególności nogi i pośladki, a także zacząć lepiej się odżywiać. Jak to zrobić tłumaczą Sylwia i Akop Szostakowie w programie „Życie nabiera smaku”.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?
  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Aneta nie jest zadowolona ze swojego ciała. Dlatego eksperci pokażą jej, jakie powinna wykonywać ćwiczenia zarówno na siłowni jak i w domu, by rozwinąć mięśnie ud i pośladków, a także jak wystrzegać się kontuzji kończyn dolnych. Kobieta nie powinna także zapominać o właściwych nawykach żywieniowych, dlatego pozna przepis na szybki posiłek do pracy.

  Trening na siłowni

  Nogi to największa partia mięśni, dlatego należy o nią odpowiednio dbać. W tym celu trzeba wiedzieć, jak odpowiednio używać maszyn na siłowni oraz pamiętać o prawidłowym oddychaniu. Do proponowanych przez Akopa ćwiczeń na mięśnie nóg i pośladków należą: uginanie na dwugłowy uda , prostowanie, siedząc na maszynie, przysiad z obciążeniem oraz unoszenie miednicy w leżeniu z obciążeniem. Każde ćwiczenie powinno być wykonane w 4 seriach po 15 powtórzeń.

  Odpowiednie odżywianie

  Brakuje ci czasu na przygotowywanie posiłków? Nie jesteś skazany na gotowe półprodukty. Kobiety aktywne zawodowo, takie jak Aneta, też mogą zdrowo się odżywiać. Najważniejsze jest właściwe wyposażenie lodówki w świeże warzywa i owoce.

  Przygotowując posiłek należy pamiętać, aby nie był on przesłodzony lub przesolony, ponieważ wtedy mógłby dodatkowo pobudzać łaknienie.

  Marta Świtek podaje przepis na błyskawiczną sałatkę z orzechami pekan, awokado, szpinakiem, borówką i serem kozim.

  Trening w domu

  Często nadmiar pracy nie pozwala wybrać się na siłownię. Jednak jeszcze nic straconego! Ćwiczenia na mięśnie ud i pośladków można wykonywać także w domu. Jak zrobić przysiad sumo, wznosy bioder w podporze o łóżko, zakroki z hantelkami oraz lifty pokazuje Sylwia Szostak.

  Właściwa technika

  Podczas wykonywania ćwiczeń bardzo ważna jest właściwa technika.

  - Należy pamiętać o odpowiednim napięciu mięśni brzucha, odpowiednim ustawieniu kolan i bioder - mówi fizjoterapeuta Piotr Obtułowicz. - Przez nieodpowiednią technikę może powstać schorzenie, które nazywamy bocznym przyparciem rzepki.

   

  Cały odcinek obejrzycie tutaj:

 • aneta
  trzy mam kciuki. Ile mam kciukow?
  kólfa /2015-10-09 13:55

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...