Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • 32 st. C na termometrach, 90 km/h na wiatromierzach. Poza tym ulewy

  15-09-2015 15:58 Utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach

  Nadchodzą potężne ulewy

  Fot.: flickr(CC BY 2.0)/ Jonathan Combe, film: TVN24

  Przed nami ostatnie tchnienie lata. Spodziewamy się, że miejscami zobaczymy na termometrach ponad 30 st. C. Od soboty pogoda popsuje się. Strefa deszczu obejmie niemal cały kraj. Ponadto zagrzmi i silniej powieje.

  W środę opady deszczu pojawią się we wschodnim pasie kraju. Spodziewamy się, że spadnie do 5-10 l/mkw. deszczu. Niewykluczone, że miejscami zagrzmi. Podczas burz wiatr rozpędzi się do prędkości 80 km/h.

  Upalny czwartek

  Pogoda w czwartek niemalże w całym kraju dopisze. Przelotnego deszczu (do 10 l/mkw.) mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy zachodnich i południowo-zachodnich krańców Polski. Możliwe, że pojawią się tam także burze, podczas których powieje z prędkością 80 km/h.

  Tego dnia synoptycy przewidują upał. Zmierzą się z nim mieszkańcy Podkarpacia, gdzie słupki rtęci wskażą 32 st. C.

  W wielu miejscach pogodny piątek

  W piątek wschód kraju przykryją deszczowe chmury. Może z nich spaść do 5 l/mkw. deszczu. Na Podkarpaciu niewykluczone, że zagrzmi. Nieprzyjemny tego dnia będzie dość silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

  Deszczowa sobota

  W weekend pogoda popsuje się. W przeważającej części kraju, za wyjątkiem zachodu, spodziewamy się przelotnego deszczu (do 10 l/mkw.) i burz. Dość silny wiatr chwilami da o sobie znać - szczególnie w trakcie wyładowań, kiedy to jego prędkość dojdzie do 80 km/h.

  Ulewy na koniec tygodnia

  W niedzielę pogoda również nie dopisze, a deszcz przybierze na sile. Strefa intensywnych opadów obejmie całą Polskę, za wyjątkiem północnego zachodu. Synoptycy prognozują, że spadnie do 20-40 l/mkw. wody. Dodają, że na południu może zagrzmieć. Dodatkowym utrudnieniem tego dnia stanie się dość silny wiatr, w burzach osiągający prędkość dochodzącą do 80 km/h.

  Burzowy poniedziałek

  W kolejnym tygodniu pogoda niewiele się zmieni. W poniedziałek niemal w całym kraju będzie padać (do 20 l/mkw.). Miejscami  niebo mogą rozświetlić błyskawice. Jedynie mieszkańcy zachodnich rejonów nie muszą się obawiać deszczu i innych groźnych zjawisk pogodowych.

  Oprócz deszczu da nam się we znaki dość silny wiatr, który podczas burz powieje z prędkością do 90 km/h.

  Poprawa we wtorek

  Tymczasem na wtorek prognozuje się poprawę pogody. Deszcz nie odpuści, ale będzie go mniej (do 5-10 l/mkw.). Parasol tego dnia przyda się mieszkańcom wschodu.

 • będzie padać
  Od jutra więcej deszczu.
  ~metek /2015-09-15 21:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...