Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Gęste chmury wędrują przez kraj. Sprawdź, gdzie pada i grzmi

  07-09-2015 18:51 Aktualna sytuacja pogodowa w kraju

  Burzowe chmury nad Polską

  Kontakt 24

  Jest chłodno, ale to nie znaczy, że zjawiska atmosferyczne nie są dziś gwałtowne. W wielu miejscach pada, a lokalnie także grzmi.

  - Polska znalazła się w zimnej i wilgotnej masie powietrza pochodzenia arktycznego, w którym dzięki dużej tzw. chwiejności atmosfery, panują idealne warunki do silnego wypiętrzania się chmur burzowych cumulonimbus - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  Front chłodny rozciąga się nad woj. warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim w pasie Elbląg, Brodnica, Włocławek, Rawa Maz., Piotrków Trybunalski, Starachowice, Sandomierz,  Kraśnik, Zamość.

  Miejscami silnie pada

  - W strefie frontu miejscami występują silne przelotne opady deszczu do 30 l/mkw., którym towarzyszy silny wiatr w porywach do 50-60 km/h. Na froncie burze zanikły. Front przemieszcza się obecnie na południowy wschód.

  Za frontem utworzyła się kolejna wąska strefa opadów w pasie Nidzica, Przasnysz, Węgrów, na którym co jakiś czas uaktywniają się słabe i umiarkowane burze.

  Legenda:

  Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.


 • JAK ZROZUMIEĆ NARÓD
  NIECH PADA ABY TYLKO NIE ROZWALAŁO I LUDZIOM KRZYWDY NIE CZYNIŁO A WY NIE WPADAJCIE W PANIKĘ TO NIE JEST KONIEC ŚWIATA DESZCZ POTRZEBNY JEST LUDOWI
  ~MB pa /2015-09-07 16:53

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...