Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Ostatni upalny dzień groźny dla zdrowia i życia

  31-08-2015 17:00 Alerty obowiązują większą część kraju

  Ostrzeżenie przed upałami i burzami

  TVN Meteo

  Uczniowie na rozpoczęcie roku szkolnego pójdą w promieniach palącego słońca. Gorąca masa powietrza znad Afryki przyczyniła się do wydania ostrzeżeń najwyższego stopnia.

  - Kraj pozostanie w gorącej masie powietrza zwrotnikowego znad Afryki - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  Przed nami ostatni upalny dzień. We wtorek, mimo iż na zachodzie, północy oraz w centrum kraju na niebie pojawią się chmury, a miejscami popada deszcz i zagrzmi, to temperatura będzie wysoka. Termometry wskażą od 25 st. C na Wybrzeżu, przez 28 st. C na Pomorzu Zachodnim, 34 st. C w centrum Polski, do 36 st. C na Podkarpaciu.

  Spadek temperatury

  Już w środę w całej Polsce odnotuje się duży spadek temperatury. Na Wybrzeżu i Warmii termometry wskażą 20 st. C, 21 st. C zanotuje się w centrum Polski. Najcieplej będzie w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Tam termometry wskażą 23 st. C.

  W czwartek synoptyk Arleta Unton-Pyziołek prognozuje od 21 st. C na północy kraju, przez 23 st. C w centrum, do 24 st. C na Dolnym Śląsku.

  W piątek miejscami temperatura spadnie poniżej 20 st. C. Na Suwalszczyźnie przewiduje się maksymalnie 19 st. C, w centrum będzie 21 st. C, a na Dolnym Śląsku - 23 st. C.

  Ostrzeżenia IMGW

  Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałami i burzami pierwszego (najniższego) i trzeciego (najwyższego) stopnia.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia (kolor żółty) przed upałami obowiązują do 1 września do godzin późno popołudniowych i wieczornych w województwach lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim i w warmińsko-mazurskim. Poza tym alert pierwszego stopnia obowiązuje również w południowej i centralnej części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego.

  IMGW wydało również ostrzeżenie przed burzami pierwszego stopnia obowiązujące do 31 sierpnia do godzin wieczornych. Alert dotyczy wschodniej części strefy brzegowej.

  Ostrzeżenie oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

  Ostrzeżenie najwyższego stopnia

  Ostrzeżenia trzeciego stopnia (kolor czerwony) przed upałami obowiązuje do 1 września do godz. 20 w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

  Alert ten oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

 • w ogóle trzeba
  dużo pić
  ~menel /2015-09-01 00:39
 • Pogoda
  Wystarczy dużo pić wody i jest ok!
  ~Warszawiak /2015-08-31 17:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...