Informacje
 • "Jak cyklony tropikalne, które pokazują w telewizji". Nawałnice w Madrycie

  31-08-2015 20:30 Prowincja ucierpiała

  Drzewa wyrwane z korzeniami, zniszczone budynki i sześć rannych osób to bilans po gwałtownych burzach, które w niedzielne popołudnie nawiedziły Madryt. Zamknięte drogi uniemożliwiły wielu osobom powrót z wakacji.

  W niedzielę kilka minut przed godziną 19 rozległ się głośny grzmot, a z nieba w kolorze ołowiu lunęła woda. Wszystko trwało zaledwie godzinę. W wyniku przewracających się drzew sześć osób zostało rannych i zamknięto wiele dróg w stolicy.

  Najbardziej dotknięte gminy prowincji Madryt to Aranjuez, Alcobendas, San Sebastián de los Reyes, Colmenarejo, Galapagar, Pozuelo, Las Rozas i Alcalá. Strażacy interweniowali tam 150 razy.

  Podmuchy ponad 100 km/h

  Huraganowy wiatr, który pojawił się w prowincji Madryt, najbardziej doświadczył miasto Aranjuez, m.in. powalając kilkadziesiąt starych drzew.

  - Nigdy nie widziałem czegoś takiego. To było jak cyklony tropikalne, które pokazują w telewizji - powiedział Emilio, kelner pracujący w barze w Aranjuez, który widział, jak drzewo zwaliło się na samochód zaparkowany w centrum miasta.

  W niektórych miejscach wiatr osiągał prędkość większą niż 100 km/h, wywołując ogromny chaos.

  Zniszczone centrum sportowe

  Najgroźniejszy incydent w Aranjuez miał miejsce w Centrum Sportowym Las Olivas, gdzie zawaliła się kopuła przekrywająca basen. W tym czasie kąpało się około 20 osób, które ze strachu nie były w stanie zareagować.

  - Widzieliśmy, co się dzieje i krzyczeliśmy z siłowni do osób, które były w basenie, aby wychodziły, ale nikt się nie ruszył - powiedział radny David Estrada, który był świadkiem wydarzenia.

  Na szczęście nikt nie został poważnie ranny.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....