Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Komunikat dla alergików

  30-08-2015 20:43 Na okres 31 sierpnia - 6 września 2015
  Komunikat dla alergików

  Alergikom będą dokuczać zarodniki grzybów mikroskopowych

  Shutterstock

  Szczytowy okres pylenia bylicy już za nami. Na przeważającym obszarze kraju stężenie pyłku bylicy nie przekroczy już wartości średnich.

  Na wyższe stężenie tego alergenu narażeni będziemy w pobliżu kwitnących roślin np. na porośniętych chwastami łąkach czy nieużytkach.

  W bardzo niskim i niskim stężeniu w powietrzu obecny będzie pyłek ambrozji, na obszarze Polski południowo-wschodniej jego stężenie może wzrastać do wartości średnich. Narażenie na nawet niewielkie stężenie pyłku tych silnie uczulających chwastów może być przyczyną wystąpienia objawów uczuleniowych.

  Stężenia pyłku traw na przeważającym obszarze kraju nie przekroczy już wartości niskich, jedynie na obszarze Polski północno-wschodniej możemy spodziewać się wartości średnich. Ponowne pojawienie się w powietrzu pyłku traw wynika z przypadającego na druga połowę sierpnia i początek września dodatkowego okres pylenia tych roślin.

  Stężenie pyłku pokrzywy będzie średnie (nie stanowi on zagrożenia dla alergików), a stężenie pyłku komosy, babki i nawłoci będzie bardzo niskie.W całym kraju, z wyłączeniem wyższych partii gór, przewidywane jest wysokie stężenie zarodników grzybów mikroskopowych z rodzaju Alternaria. Stężenie zarodników grzybów mikroskopowych z rodzaju Cladosporium będzie w dalszym ciągu bardzo wysokie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...