Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 9°C 1°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • "Nikt nikogo nie będzie poganiał". Zabiegane mamy trzy razy okrążą Stadion Narodowy

  17-08-2015 11:42 Cel: walka z otyłością u dzieci

  Zabiegana mama na Narodowym

  R.Nowakowski, B.Czarnecka/Sportografia.pl

  Ta impreza, chociaż w tytule ma "mamę" nie jest tylko dla mam. Startować w tym biegu mogą całe rodziny. Do pokonania będą trzy kilometry.

  Dlaczego więc "Zabiegana mama"? Dlatego, że - jak wykazały badania - najczęściej to właśnie od niej zaczyna się jedzenie w domu. To ona zwykle kształtuje nawyki żywieniowe i styl życia dzieci.

  - Chcąc jak najwcześniej pokazać najmłodszym dobre nawyki, zaczynamy właśnie od mam. Aktywna, uśmiechnięta mama w dobrej formie to najlepszy dowód na to, że warto dbać o zdrowie. Chcemy też pokazać, że sport może być świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu - mówi Violetta Domaradzka, przedstawicielka organizatora imprezy, Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

  Bieg

  Dystans biegu to 3 km w trzech pętlach wokół korony Stadionu Narodowego. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie, gdy chcemy startować - biec lub maszerować - z bardzo małymi dziećmi.

  - Limit czasu na ukończenie biegu to 30 minut, ale jeśli ktoś przybiegnie później, nic się nie stanie. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, rodzinną atmosferę i popularyzację biegania, jako najprostszej formy ruchu. Każdy może biec w swoim tempie, nikt nikogo nie będzie poganiał - uspokaja organizatorka.

  Jak pobiec?

  - Na imprezę zaproszeni są wszyscy, w szczególności mamy z całymi rodzinami. Z radością powitamy na starcie wszystkie pokolenia, od najmłodszych dzieci po prababcię i pradziadka. Warto zabrać przyjaciół, sąsiadów czy kolegów z podwórka swojego dziecka. Tego dnia najważniejsza będzie dobra atmosfera - mówi Domaradzka.

  Start biegu: 5 września o godzinie 11 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Udział w imprezie jest bezpłatny.

  Żeby wziąć w niej udział, trzeba zarejestrować się na stronie zapisów http://sts-timing.pl/zabieganamama/. Uczestnicy przed startem otrzymają numery, a na mecie - wodę i medal. Z rejestracją trzeba się pospieszyć, bo organizator przygotował numery startowe dla 700 uczestników. Dodatkowo pierwsze 500 osób, które pojawią się w biurze zawodów po pakiet startowy, otrzyma pamiątkową, bawełnianą koszulkę. Jeśli chcemy, żeby startujące z nami dzieci też dostały medale za ukończony bieg, także musimy je zarejestrować.

  Pakiety startowe będą do odbioru w biurze zawodów na terenie Stadionu Narodowego w piątek 4 września w godz. 13:00-19:00 oraz w sobotę 5 września, w godz. 8:00-10:00.

  Piknik

  Biegowi będzie towarzyszył piknik na Stadionie Narodowym. Między 10.00 a 15.00 swoje dyżury będą mieć lekarze różnych specjalności - pediatrzy, dentyści - i dietetycy. Będzie można porozmawiać z nimi o zdrowym żywieniu dzieci.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...