Informacje
 • Meta Maratonu Warszawskiego ostatni raz na Narodowym

  12-08-2015 18:52 "Będziemy mogli poprowadzić maraton z prawdziwym rozmachem"
  Meta Maratonu Warszawskiego ostatni raz na Narodowym

  Maraton Warszawski w 2014 r.

  TVN 24

  27 września 2015 r. Stadion Narodowy po raz ostatni będzie gościł finiszerów Maratonu Warszawskiego. W przyszłym roku meta wróci na ulice miasta.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Na Stadionie Narodowym meta Maratonu Warszawskiego organizowana była od roku 2012. Była to pierwsza biegowa impreza w kraju, która wykorzystała Stadion w ten sposób. Tegoroczna, 37. edycja biegu, będzie jednak ostatnią, która zakończy się na tym obiekcie. Edycja numer 38, zaplanowana na 25 września 2016, będzie kończyć się poza stadionem.

  Spore przeżycie

  "Finisz na stadionie jest dużym przeżyciem i ten fakt jest bezsporny. Podjęliśmy jednak decyzję o tym, że tegoroczny maraton będzie ostatnim z metą na Narodowym" - wyjaśnił Marek Tronina, prezes Fundacji "Maraton Warszawski".

  Powody zmian

  "Stało się tak z kilku powodów. Po pierwsze coraz trudniej jest nam pogodzić ogrom imprezy z ograniczeniami, jakie narzuca obiekt" - tłumaczył. "Mówiąc wprost przestajemy się na nim mieścić i coraz trudniej nam łączyć szereg wydarzeń, w jakie obfituje weekend Maratonu Warszawskiego" - 

  uzasadniał.

  "Po drugie, z uwagi na dużą liczbę imprez odbywających się na stadionie, coraz większym problemem jest godzenie interesów Maratonu Warszawskiego z interesami innych użytkowników obiektu, co niestety może przełożyć się na jakość imprezy. Dlatego w tym roku chcemy dać biegaczom ostatnią możliwość wbiegnięcia na Narodowy i ukończenia maratonu na płycie. A za rok zaproponujemy metę w innej lokalizacji: równie efektownej i godnej naszej imprezy" - obiecał Tronina.

  Ambitne plany z rozmachem

  "Mamy już konkretny plan imprezy i jej trasę na kolejne lata. Maraton Dwóch Brzegów, jakim jest tegoroczna edycja, pokazuje, że można trasę maratonu poprowadzić naprawdę efektownie. Kiedy za rok będzie już czynna Trasa Łazienkowska i Most Grota-Roweckiego, będziemy mogli poprowadzić maraton z prawdziwym rozmachem" - zapowiedział Tronina.

 • Dość blokowania miasta
  Skończyć z maratronami Warszawaicy (Ci prawdziwi ) mają dosyć blokowani całego miasta przenieść do Lasu Kabackiego lub Kampinosu.
  ~Waw /2015-08-12 20:52
 • Start i Meta ..
  Start w Warszawie (bo jednak Warszawski maraton), ale na rogatkach, a koniec w Górze Kalwarii, czy innym Płońsku. Nie zapychać ulic, albo do krakowa przenieść :)
  ~Runner /2015-08-12 19:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...