Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: burze z gradem i porywistym wiatrem. A żar? Nie odpuści

  09-08-2015 06:51 Burze wystąpią na zachodzie i północy kraju

  Lokalnie zagrzmi

  Kontakt 24 / elkmig

  Dziś czeka nas dzień pełen lokalnych burz. Będą towarzyszyły im opady gradu i porywisty wiatr. Wystąpią na styku ciepłych i chłodniejszych mas powietrza, czyli na północy i zachodzie kraju.

  Niedziela zapowiada się pogodna i słoneczna, ale nie na całym terytorium kraju. Na Ziemi Lubuskiej, Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i w Wielkopolsce wystąpią przelotne opady deszczu i burze z gradem oraz wiatrem o prędkości nawet 90 km/h.

  Wciąż będzie upalnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 st. C Pomorzu do 37 st. C na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie.

  Prognoza biometeorologiczna

  Wilgotność powietrza przekroczy 60 procent w pasie od Ziemi Lubuskiej do Warmii i Mazur. Za to na południowym wschodzie kraju wyniesie mniej niż 40 procent. Ciepło odczują mieszkańcy województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, natomiast na pozostałych obszarach kraju upał nie odpuści. Możemy czuć się gorzej ze względu na niekorzystny biomet.

  Prognoza regionalna

  WARSZAWA

  Słonecznie. Temp. maks. w dzień 35 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie w południe 1005 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Możliwy przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 30 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, północny. Ciśnienie w południe 1007 hPa, waha się.

  GDAŃSK

  Przelotne opady deszczu i burze, a po południu przejaśnienia. Temp. maks. 24 st. Wiatr umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, północny. Ciśnienie w południe 1019 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Temp. maks. w dzień 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie w południe 1003 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Temp. maks. w dzień 36 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie w południe 990 hPa, waha się.

  Indeks UV

  Indeks UV od 0 do 2 nie stwarza zagrożenia dla zdrowego człowieka. Średnie zagrożenie podczas dłuższego przebywania na słońcu stwarza wartość indeksu od 3 do 5. Należy wtedy zacząć ochraniać przed promieniowaniem słonecznym zarówno oczy, jak i głowę i całe ciało.

  UV w zakresie od 6 do 7 wartości indeksu stwarza bardzo wysokie zagrożenie podczas dłuższego przebywania na słońcu. W takim przypadku dodatkowo należy używać kremów z filtrem (przynajmniej 15). Warto ograniczyć czas przebywania na słońcu w godz. 11-16.

  UV powyżej 8 mówi o bardzo wysokim zagrożeniu dla naszego zdrowia podczas przebywania na słońcu. Wtedy należy jeszcze bardziej troszczyć się o skórę, ponieważ może wystąpić bardzo szybkie opalenie, a także oparzenie.

 • do warszawiaka
  Słusznie prawisz, jest super! A MIKI niech spada na Antarktydę, tam będzie miał swoje ulubione trzaskające mrozy do minus 90!
  ~poznaniak /2015-08-09 15:36
 • Pogoda
  Super pogoda, oby tak dalej! :-)
  ~Warszawiak /2015-08-09 13:08
 • Pruszków
  u nas nas w Peruszkowie wieje miało mało wiac ale wieje sporo jest super oddychac sie da
  ~ola /2015-08-09 12:57
 • dosc
  to jest jakas tragedia pracuje na dachach max do 11 ale czegos takiego nigdy nie przezylem susza w lubelkim jak cholera tak zje... nam klimat nie my tylko te zaj... korporacje
  ~antyk /2015-08-09 12:31
 • Upalny armagedon!
  Upalna, podła apokalipsa nie odpuszcza. Niszczy polską ziemię, doprowadza do zasłabnięć i pożarów. Wysychają rzeki, gminy wyłączają czasowo wodociągi, topi się asfalt, wysychają uprawy...A ta potworna plaga nie daje za wygraną! Niechaj się stąd wynosi na samo dno piekieł i nigdy już nie wraca!!!
  ~MiKi /2015-08-09 10:16

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...