Informacje
 • Co jeść, żeby się opalić?

  19-07-2015 15:19 Podpowiada dietetyk "Studia Active"

  Opalanie możemy przyspieszyć dietą

  fot.:Shutterstock, film: TVN Meteo Active

  Każdy z nas latem marzy o pięknej opaleniźnie. Dietetyk "Studia Active" Aneta Łańcuchowska podpowiada, jakie produkty spożywać, żeby ładnie się opalić.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  - Prowitaminy i witaminy z gupy A odpowiadają za ładny, oliwkowy wygląd skóry - mówi dietetyk Aneta Łańcuchowska.

  Znajdziemy je w warzywach i owocach, które mają żółty, pomarańczowy i czerwony kolor. Jedzmy je regularnie, a po około dwóch tygodniach zobaczymy efekty.

  Stawiamy na marchewkę

  Najwięcej betakarotenu ma marchewka, a tym samym sok z marchewki. Jeśli zależy nam na ładnym wyglądzie skóry, to codziennie np. na śniadanie pijmy szklankę soku marchewkowego świeżo wyciskanego.

  - Nie możemy tego soku pić za dużo, bo po trzech miesiącach systematycznego picia nasza skóra może zrobić się żółta - przestrzega dietetyk.

  Walczymy z wolnymi rodnikami

  Podczas opalania wytwarzają się w naszej skórze wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia, więc żeby się przed tym zabezpieczyć, powinniśmy naszą dietę wzbogacić w przeciwutleniacze. Takim przeciwutleniaczem jest np. witamina C występująca w dużej ilości w warzywach i owocach.

  Nawilżamy

  Ładna wakacyjna skóra powinna być nie tylko opalona, ale i nawilżona. Osiągniemy to, pijąc odpowiednią ilość wody (2-3 litry) oraz herbaty ziołowe, owocowe, ewentualnie herbaty zielone, czerwone czy białe.

  Nawilżenie  i sprężystość zagwarantują nam też dobre tłuszcze. Znajdziemy je w rybach i olejach roślinnych. Dodatkowo pomogą nam wchłonąć betakaroten.

  Sałatka na ładny wygląd skóry

  Idealną sałatką na ładny wygląd skóry będzie sałatka z marchewki, papryki i ogórka skropiona olejem rzepakowym lub oliwą z oliwek i sokiem z cytryny.

  Wrogowie skóry

  Negatywnie na naszą skórę wpływają cukry proste. Sprawiają, że szybciej się starzeje. Złe działanie wywierają też nasycone kwasy tłuszczowe zawarte w słodyczach, fast foodach, słodzonych i gazowanych napojach.

 • Odsmażane kotlety...
  Niczego nowego, stare powtarzane od lat informacje.
  Szkoda, że wcale nie wspomniano o wpływie jedzenia na ochronę przed promieniowaniem uv - a wystarczyłoby wspomnieć o pomidorach, truskawkach...
  Pustułka /2015-07-19 22:08

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...