Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 22°C 15°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • U nas upały, a w Australii rekordowe opady śniegu

  17-07-2015 19:20 8 cm to dla nich śnieżyca
  U nas upały, a w Australii rekordowe opady śniegu

  Zima w Australii

  PAP/EPA, Twitter

  Na półkuli północnej upały, a na południu atak zimy. W Australii zanotowano największe opady śniegu od 50 lat. Biały puch pojawil się nawet w "słonecznym stanie" Queensland, gdzie trudno o takie atrakcje.

  Zimny front przyniósł rekordowe opady śniegu w Australii. W stanie Queensland, zwanym "słonecznym stanem" spadło 8 cm śniegu, najwięcej w historii pomiarów tego stanu, czyli od 1984 r. Dotychczasowy rekord z 2007 r. wynosił tam 5 cm, donosi australijskie biuro meteorologiczne Bureau of Meteorology (BoM).

  W Górach Błękitnych w Nowej Południowej Walii i zachodnim Sydney spadło 20 cm śniegu, najwięcej od 50 lat. W związku z intensywnymi opadami w całym stanie zamknięto 50 szkół. Policja odnotowała ok. 20 wypadków drogowych, tysiące ludzi pozostało bez prądu.

  Ujemne temperatury

  Oprócz śniegu, mieszkańcom "słonecznego stanu" daje się we znaki także temperatura. W piątek o poranku odnotowano lekki przymrozek.

  - Południowo-zachodnie wiatry przynoszą suche kontynentalne powietrze, które z kolei niesie chłód - wyjaśnia sytuację meteorolog z BoM, Richard Wardle.

  Synoptycy nie przewidują opadów śniegu w najbliższych dniach, ale suche i chłodnie powietrze utrzyma się nad północno-wschodnim i wschodnim stanem Australii.

 • hahaha
  Przypominam sobie sytuacje w Warszawie, gdzie kilka lat temu spadło dokładnie 10 cm śniegu i miasto z Walcową zastanawiało sie nad ogłoszeniem stanu klęski zywiołowej...
  ~Marek /2015-07-17 20:41

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...