Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: temperatura w niewielu miejscach przekroczy 20 st. C

  25-06-2015 06:38 Część Polski pod deszczowymi chmurami

  Nad Bałtykiem popada deszcz

  Zdj.: flickr.com/Jaanus Silla (CC BY 2.0), film: TVN Meteo

  W czwartek część mieszkańców naszego kraju może spodziewać się słonecznej aury. Będą jednak miejsca, gdzie prognozowane są przelotne opady deszczu. Temperatura zawaha się od 18 st. C do 22 st. C.

  Polska będzie pod wpływem wyżu Zoe, jednak nad zachodnią i północną częścią kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej ze słabo aktywnymi frontami atmosferycznymi. Z północnego zachodu płyną umiarkowanie chłodne masy powietrza polarnego.

  Niezbyt ciepły czwartek

  Dzień będzie pochmurny dla mieszkańców zachodu i północy kraju. Na tych obszarach pojawią się również niewielkie opady deszczu. W pozostałej części kraju spodziewamy się ładnej pogody z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Jedynie na Podkarpaciu chmury mogą przysłonić niebo.

  Powieje słabo i umiarkowanie z zachodu. Na północy siła wiatru będzie nieco większa, a na Wybrzeżu w porywach osiągnie on prędkość 50 km/h.

  Termometry wskażą 18 st. C na Wybrzeżu, 21 st. C w centrum, a na Śląsku, Podkarpaciu i Lubelszczyźnie temperatura dojdzie do 22 st. C.

  Warunki biometeorologiczne

  Wskaźniki wilgotności względnej najwyższe będą na północy, czyli w miejscu największego zachmurzenia.Tam też odczujemy chłód. Komfortowo poczują się mieszkańcy pasa od Warmii i Mazur po Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską. Tam gdzie będzie ciepło, czyli we wschodniej, centralnej i południowej Polsce, warunki biometeorologiczne będą neutralne, a na pozostałych obszarach - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające po południu do dużego z możliwym słabym deszczem. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1008 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z niewielkimi opadami deszczu do 3 l/mkw. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny, w porywach na Wybrzeżu do 50 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1017 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnym deszczem. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1010 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego z przelotnym deszczem. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1008 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 21 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 995 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....