Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do 26 st. C, lokalne burze

  10-06-2015 06:36 W wielu regionach również popada

  Deszczowe chmury zbiorą się nad częścią Polski

  Zdj.: Kontakt24/lukusk, film: TVN Meteo

  Środa w wielu regionach będzie deszczowa lub nawet burzowa. Pogodnego nieba mogą natomiast spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy północnej i zachodniej Polski. Temperatura wyniesie od 21 st. C do 26 st. C.

  W środę w północnej i zachodniej części kraju, a miejscami także w centrum, utrzyma się pogodna aura. W pozostałych regionach będzie deszczowo i burzowo. Grzmoty usłyszą mieszkańcy Podkarpacia, Lubelszczyzny i Kielecczyzny. Podczas burz wiatr rozpędzi się do 80 km/h.

  Synoptyk prognozuje od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Podkarpaciu.

   

  Pogoda nie wszędzie popsuje samopoczucie

  Najniższa wilgotność powietrza odnotowana zostanie na północy oraz na północnym zachodzie. Wyniesie ona poniżej 60 proc. Najwyższa zaś prognozowana jest na południu Polski. Tam higrometr wskaże ponad 80 proc. W północnej połowie Polski warunki biometeorologiczne będą neutralne, tam również zapanuje komfort termiczny. W południowej części pogoda popsuje samopoczucie, mimo iż prognozuje się subiektywne odczucie ciepła.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1010 hPa i waha się.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1013 hPa i waha się.

  GDAŃSK

  Słonecznie. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1026 hPa i waha się.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie: 1007 hPa i waha się.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie duże.  Przelotny deszcz lub burza.  Temperatura maksymalna w dzień 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 80 km/h, północno-wschodni. Ciśnienie: 992 hPa i waha się.

 • nareszcie widać Prezentera pogody
  nie tylko słychać, jak było tvn meteo to bardzo lubiłam oglądać nasze prezenterki i prezenterów a buty pana Tomka - MISTRZOSTWO ŚWIATA :)
  ~rena /2015-06-09 21:56

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...