Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Tygryski bengalskie z Borysewa mają imiona

  26-05-2015 09:43 Zwierzaki skończyły miesiąc
  Tygryski bengalskie z Borysewa mają imiona

  Te kociaki dostały imiona Safar i Amir

  Fot: Zoo Safari

  Konkurs na imiona białych tygrysów bengalskich z ZOO Safari w Borysewie został rozstrzygnięty. Przesłano ponad tysiąc propozycji.

  Zaraz po narodzinach tygrysków pracownicy ogrodu zoologicznego ogłosili konkurs na imiona tych rzadkich zwierząt. Przesłano ponad 1000 propozycji.

  Imię dla samiczki wymyśliła pani Marta z Kolonii Dąbrowice. Mała otrzyma imię Safar – od słowa „safari”.

  Natomiast samiec będzie nazywał się Amir. Imię to oznacza w języku arabskim „księcia” lub „dowódcę”. Propozycję przesłała pani Justyna z Łodzi.

  Białe kociaki

  Zwierzęta przyszły na świat 18 kwietnia, a więc skończyły już miesiąc. "Kociaki" o białym umaszczeniu stały się już znakiem rozpoznawczym Borysewa, gdzie w ostatnim czasie świętowano też m.in. narodziny białych lwów.

  - Białe zwierzaki bardzo ciężko pozyskać, ale jak już się uda, to satysfakcja jest ogromna. A gdy później doczeka się takich zwierząt z własnego chowu, to radość jest podwójna - wyjaśnił właściciel Zoo Safari w Borysewie Andrzej Pabich.

  Rzadki gatunek

  Biały tygrys jest odmianą tygrysa bengalskiego. Gatunek jest niemal całkowicie na wymarciu, dlatego większość samic jest sztucznie zapładniana.

  Safari w Łódzkiem

  Zoo Safari w Borysewie ma powierzchnię ok. 22 hektarów. Można w nim oglądać zwierzęta z sześciu kontynentów. Oprócz białych lwów i tygrysów są wśród nich również m.in. wilki polarne, alpaki, mandryle, żyrafy siatkowane, pumy, serwale, dingo, kilka gatunków antylop i małp, bawoły indyjskie, tapiry, zebry, kangury, kajmany, wielbłądy jednogarbne, ptactwo wodne, żółwie, a także foka.

  W kwietniu w Borysewie oprócz białych tygrysów na świat przyszły również maluchy kuca i podlegającego ochronie węgierskiego bydła szarego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...