Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokro i ponuro. Weźcie parasole

  26-05-2015 06:30 Temperatura tylko miejscami przekroczy 20 st. C

  Spadnie kolejna porcja deszczu

  Fot: Flickr (CC BY 2.0), Film: TVN Meteo

  Gęste chmury zawisną nad naszymi głowami i tylko w niektórych miejscach nie będzie oznaczało to opadów deszczu. Ponadto spokoju nie dadzą nam burze z silnym wiatrem i ulewnym deszczem.

  W ciągu dnia niebo zakryją chmury. Na wschodzie, południu i w centrum Polski mogą wystąpić przelotne opady deszczu o natężeniu od 10 do 20 l/mkw., a miejscami także burze. Mieszkańcom zachodnich regionów synoptycy także nie gwarantują słońca. Tam też może słabo popadać.

  Na termometrach zobaczymy od 16 st. C na zachodzie i Górnym Śląsku, przez 19 st. C w centrum kraju, do 22 st. C we wschodnich województwach. Będzie wiało słabo i umiarkowanie z północnego zachodu. Podczas burzy silniej powieje - nawet do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Na zachodzie kraju aura będzie odczuwalna jako cieplejsza niż wskazywałaby na to temperatura. Reszta kraju odczuje komfort termiczny. Wilgotność na środkowo-zachodnich suchych obszarach kraju spadnie poniżej 70 procent i takie warunki nie będą miały wpływu na nasze samopoczucie. Natomiast na pozostałych deszczowych i pochmurnych obszarach, a w szczególności na południu, gdzie wilgotność przekroczy 90 procent, biomet będzie niekorzystny.

  Prognoza regionalna

  WARSZAWA

  Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. i możliwą burzą. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a podczas burzy silny - do 80 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 995 hPa, waha się.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1010 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 18 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie w południe 1000 hPa, rośnie.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże z możliwymi słabymi opadami deszczu. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie w południe 997hPa, rośnie.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu do 10-20 l/mkw. i możliwą burzą. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, a podczas burzy silny - do 90 km/h. Ciśnienie około południa 981 hPa, waha się.

 • Chojnice
  W Chojnicach świeci słońce i jest ciepło
  ~Bch /2015-05-26 09:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...