Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz i burze w Polsce. Termometry wskażą nawet 28 st. C

  19-05-2015 06:25 Dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne

  Burze mogą pojawić się w wielu regionach

  Zdj.: flickr.com/David Guyler (CC BY 2.0), film: TVN Meteo

  We wtorek w wielu regionach kraju może zagrzmieć i przelotnie popadać. Na pogodną aurę mogą liczyć między innymi mieszkańcy Rzeszowszczyzny - to tam nie powinno padać, a termometry wskażą nawet 28 st. C w cieniu.

  Przelotne opady na zachodzie, a nawet burze i gradobicia w pasie od Śląska do Warmii i Podlasia uprzykrzą nam życie we wtorek.

  Panować będzie wysoka temperatura, która na Pomorzu wyniesie 20 st. C. Największy powód do radości będą mieli jednak mieszkańcy południowego wschodu. Tam aura będzie nie tylko pogodna, lecz nawet gorąca - spodziewamy się do 28 st. C na Rzeszowszczyźnie. Podmuchy wiatru z południowego zachodu, i tak dość silne, mogą jeszcze bardziej rozpędzić się podczas burzy - nawet do 80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wysoka temperatura powietrza sprawi, że będzie nam ciepło. Niestety spadek ciśnienia, wysoka wilgotność (od 60 do ponad 70 procent) oraz burzowa aura wpłyną niekorzystnie na nasze samopoczucie. Niekorzystnych warunków biometeorologicznych nie odczują jedynie mieszkańcy południowo-wschodniej Polski.

  Prognoza regionalna

  WARSZAWA

  Rano pogodnie, a po południu przelotny deszcz lub burza z możliwym gradem. Temp. maks. w dzień 25 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80km/h, południowy. Ciśnienie w południe 994 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 23 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80km/h, południowo-zachodni.  Ciśnienie w południe 996 hPa, spada.

  GDAŃSK

  Przelotne opady deszczu z możliwością wystąpienia burzy. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w strefie brzegowej w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1005 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Temp. maks. w dzień 24 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80km/h, południowo-zachodni.  Ciśnienie w południe 993 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Rano pogodnie. Po południu przelotny deszcz lub burza z możliwym gradem. Temp. maks. w dzień 27 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80km/h, południowy. Ciśnienie w południe 981 hPa, spada.

 • burze
  Co to ma niby znaczyć ?

  Niczego tam nie widzę
  ~nieznajomy /2015-05-19 07:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...