Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 9°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Od 22 do 3 kręcą kółka na rowerach. Oto nocni kolarze

  06-05-2015 09:05 "Dwa koła" prezentują grupę rowerowych zapaleńców

  Po godz. 22 ruch w Warszawie maleje, więc kolarze mogą trenować

  TVN Meteo Active

  W każdą środę o godz. 22.00 w Warszawie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zbiera się grupa kolarzy uzbrojonych w kaski i w rowery na cienkich kołach. Po co? Aby wspólnie trenować. W końcu w grupie raźniej - łatwiej się motywować, wspierać, dopingować i trudniej się po prostu ot tak poddać.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW!

  Co tydzień - w każdą środę o godz. 22 - grupa kolarzy zbiera się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika by przejechać tzw. Pętlę Kopernika. Ten odcinek liczący 3 km mężczyźni pokonują minimum 10-krotnie, a kobiety - 8-krotnie. Ale to nie wszystko. Kolarze spotykają się także w soboty na "dłuższe pojazdówki". To 100-150 kilometrów poza Warszawą. Czas przejazdu? Od godz. 22 do około 3 w nocy.

  Po co nocą?

  Jak ćwiczyć podjazdy w centrum miasta? - Ruch jest po godz. 22 trochę mniejszy i dzięki temu każdy może fajnie trenować w środku miasta - wyjaśnił Dawid Budziński, członek grupy. Okazuje się, że to możliwe. - To jest miejsce na którym trenujemy kolarstwo szosowe i MTB (górskie - przyp. red.). Część się ściga, część po prostu "kręci kółka" - wyjaśniał w programie "Dwa koła" Dawid Budziński, członek grupy.

  Męcząca trasa

  Grupa rusza spod pomnika Kopernika. Jedzie Krakowskim Przedmieściem, ul. Karową w dół i wpada na ul. Browarną skąd każdy podejmuje się trudnego wjazdu ulicą Oboźną. Gdy uda się pokonać skarpę, kolarze zjeżdżają Dynasami do Tamki i tam czeka ich kolejny podjazd. Na rondzie skręcają w prawo, następnie na kolejnym - w lewo. Następnie Nowym Światem wracają do pomnika Kopernika.

   

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...