Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 22°C 26°C 18°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: nie wychodźcie bez parasola. Spadnie deszcz i śnieg

  06-04-2015 06:34 Mimo dodatnich temperatur utrzyma się subiektywne odczucie chłodu i zimna

  Nad większością Polski zawisną ciemne chmury zwiastujące opady deszczu lub śniegu

  Fot. sxc.hu | Film: TVN Meteo

  W "lany poniedziałek" większość z nas wcale nie będzie potrzebowała pistoletu na wodę, by zmoknąć. Wystarczy, że wybierzemy się na spacer bez parasola. Synoptycy prognozują, że prawie w całej Polsce wystąpią opady deszczu do kilku litrów na metr kwadratowy, możliwe są też opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Mimo dodatnich temperatur, utrzyma się wrażenie chłodu i zimna.

  Dziś sucho powinno być na północnym zachodzie. Na południu kraju może poprószyć śnieg, a na pozostałym obszarze kraju spodziewamy się opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Jednak w całej Polsce mamy też szansę na krótkie przejaśnienia.

  Najniższe wartości na termometrach zobaczą mieszkańcy Krakowa, Katowic i Rzeszowa. Tam odnotujemy 5 st. C. O stopień cieplej będzie m.in. w Warszawie, Lublinie i Białymstoku. W Trójmieście odnotujemy osiem stopni na plusie. Najcieplej ma być w Szczecinie i w Gorzowie Wielkopolskim. Tam termometry pokażą 9 st. C.

   

  Warunki biometeo

  Najwyższa wilgotność powietrza prognozowana jest dla południowego wschodu. Tam przekroczy ona 80 proc. Im dalej na północny zachód, tym ten parametr będzie mniejszy. Najniższa wilgotność prognozowana jest dla Pomorza i Ziemi Lubuskiej (poniżej 60 proc.).

  W większości kraju warunki biometeorologiczne niekorzystnie wypłyną na nasze samopoczucie. Meteopaci mogą narzekać na bóle głowy, senność, zmęczenie. Jedynie na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej warunki biometeo będą neutralne.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  WARSZAWA

  Przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. w dzień 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany,  północno-wschodni.  Ciśnienie po południu 1015 hPa i rośnie.

  POZNAŃ

  Przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. w dzień 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.  Ciśnienie po południu 1016 hPa i rośnie.

  GDAŃSK

  Dość pogodnie. Temp. maks. 8 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w południe 1025 hPa i rośnie.

  WROCŁAW

  Przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. w dzień 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.  Ciśnienie po południu 1008 hPa i rośnie.

  KRAKÓW

  Przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. w dzień 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.  Ciśnienie po południu 995 hPa i rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...