Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokra, a miejscami śnieżna Wielka Sobota

  04-04-2015 06:33 Padać będzie również deszcz i deszcz ze śniegiem

  Miejscami spadnie śnieg

  Malgorzata_Hutnik_Szymanska

  W sobotę w wielu regionach spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. Miejscami poprószy sam śnieg. Poza tym będzie chłodno, termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 4 st. C do 9 st. C.

  W dzień pogodnej aury mogą spodziewać się tylko mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i okolic. W pozostałych miejscowościach, w centrum, na północy i na południu kraju, spodziewane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Meteorolodzy nie wykluczają jednak chwilowych przejaśnień i rozpogodzeń.

  Na słoneczne chwile szans nie mają natomiast mieszkańcy północno-wschodniej Polski, gdzie utrzyma się silne zachmurzenie i poprószy śnieg. Biało zrobi się m.in. w Suwałkach, Olsztynie i w Białymstoku.

  Wartości na termometrach będą niskie, choć dodatnie. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry wskażą 4-5 st. C. W centrum i na zachodzie kraju wartości oscylować będą na poziomie 6-9 st. C.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w Wielką Sobotę będzie oscylowała na poziomie od 60 proc. na zachodzie do 70 proc. w centrum i około 80 proc. na wschodzie Polski. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane, neutralne na zachodzie i niekorzystne na terenie województw północno-wschodnich, wschodnich i na południowym wschodzie. Utrzyma się subiektywne wrażenie chłodu oraz, na północnym wschodzie Polski, wrażenie zimna. 

  Prognoza dla pięciu miast

  Dla Warszawy:

  Pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa: 998 hPa, rośnie.

  Dla Trójmiasta:

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu ze śniegiem (do 4 l/mkw.) oraz śniegu (do 1 cm). Temp. maks. 5 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe: 1013 hPa, rośnie.

  Dla Poznania:

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 8 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe: 1001 hPa, waha się.

  Dla Wrocławia:

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe: 1000 hPa, waha się.

  Dla Krakowa:

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe: 986 hPa, waha się.

 • żadnego deszczu w okolicach Bydgoszczy
  Zachmurzenie w Chmielnikach jest zmienne, ale bez deszczu. Przejaśnienia i rozpogodzenia bynajmniej nie są chwilowe, trwają dłużej.
  Na szczęście nie wyszła Wam ta prognoza, przynajmniej na razie.
  ~jarboj007 /2015-04-04 16:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...