Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Deszcz zmoczy stoki. Miejscami śniegu już nie ma

  28-03-2015 20:08 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów narciarskich w Polsce

  Warunki na stokach nie są najlepsze

  Fot. TVN24, Film: TVN Meteo

  Niedziela nie będzie sprzyjała narciarzom w Polsce. W niektórych regionach spadnie porcja deszczu. Są też miejsca, gdzie śniegu już nie ma. Na termometrach odnotujemy nawet dwucyfrowe wartości.

  W Karkonoszach dzień zapowiada się pochmurno, ale nie powinno padać. Temperatura powietrza w Szklarskiej Porębie wzrośnie do 4 st. C. Narciarze mogą jeszcze korzystać z wyciągów. Na Szrenicy znajduje się 60 cm śniegu.

  Natomiast w Karpaczu temperatura w ciągu dnia będzie oscylować w okolicy 0 st. C. W ośrodkach narciarskich można jeszcze szusować po 85-centymetrowe warstwie białego puchu.

  Lepsza pogoda czeka wczasowiczów w Ustroniu, Nowej Osadzie i Wiśle. W tych rejonach termometry wskażą 9 st. C. Na stokach znajduje się 30-70 cm śniegu. Natomiast w Szczyrku pokrywa śnieżna sięga 90 cm.

  W Tatrach ciepło, ale deszczowo

  W Tatrach turyści liczyć się z opadami deszczu. Na pocieszenie narciarze nie zmarzną, temperatura powietrza dojdzie do 11 st. C. W ośrodku Witów Ski brakuje już śniegu. Z kolei Gubałówkę pokrywa 60 cm białego puchu. 150 cm znajduje się na Kasprowym Wierchu. Po ponad metrowej warstwie śniegu mogą szusować narciarze na Polanie Szymoszkowej.

  Podobna aura obejmie także Małem Cichem, Bukowinę i Białkę Tatrzańską. Jednak w tych miejscowościach spodziewamy się, że temperatura powietrza dojdzie do 13 st. C. Metr śniegu znajduje się w Małem Cichem. Ponad pół metra pokrywa stoki w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej. 15 st. C odnotują wczasowicze w Pieninach. Mimo wysokiej temperatury powietrza i opadów deszczu na Palenicy znajduje się jeszcze 50 cm śniegu.

  Nadciąga wiosna

  W Krynicy-Zdroju temperatura powietrza również będzie prawdziwie wiosenna. Termometry wskażą 15 st. C. Aura jednak będzie deszczowa. Narciarze powinni skierować się na wyciąg na Jaworzynę Krynicką. Jedynie tam znajduje się jeszcze śnieg, który sięga 90 cm.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....