Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 25°C 13°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Narciarze będą zjeżdżać w deszczu

  27-03-2015 19:43 Prognoza pogody TVN Meteo dla polskich kurortów

  Stoki w Białce Tatrzańskiej

  Fot. TVN24 / Film: TVN Meteo

  Mimo że sezon narciarski zbliża się ku końcowi, po polskich stokach można jeszcze szusować. Choć w sobotę pogoda nie będzie wymarzona. W wielu miejscach spadnie deszcz, a temperatura wyniesie nawet 16 st. C.

  W Szklarskiej Porębie sobota będzie pochmurna, ale z chmur nie powinno padać. W ciągu dnia słupki rtęci wskażą 4 st. C. Na stokach Szrenicy zalega 60-centymetrowa warstwa śniegu.

  Na słońce również nie będą mogli liczyć mieszkańcy Karpacza, gdzie temperatura powietrza w sobotę będzie oscylować w okolicach 0 st. C. W ośrodkach narciarskich można jeszcze szusować po 85-centymetrowej pokrywie białego puchu.

  Z kolei w Ustroniu, w Nowej Osadzie i w Wiśle w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą aż 9 st. C. Przeważnie śnieg tworzy półmetrową warstwę, jednak w Wiśle jest ona największa i dochodzi do 70 cm.

  Istebna bez śniegu

  Ponad 50 cm śniegu znajdziemy jeszcze w Złotym Groniu w Istebnej. Temperatura powietrza dojdzie do 8 st. C, a z nieba spadnie deszcz. W Szczyrku jest jeszcze blisko metr śniegu. W sobotę pogoda będzie pochmurna, z temperaturą do 9 st. C.

  Tatry pod deszczową chmurą

  W Tatrach dzień zapowiada się wyjątkowo ciepło. Na termometrach odnotujemy nawet 11 st. C. Niestety aura będzie deszczowa. W ośrodku Witów Ski brakuje już śniegu. Natomiast w Zakopanem, na Gubałówce znajduje się jeszcze 60 cm śniegu. Z kolei na Kasprowym Wierchu biały puch sięga 1,5 m. Nieco mniej, ale nadal ponad metr śniegu, czeka na narciarzy na Polanie Szymoszkowej.

  Miejscami do 16 st. C

  Podobne warunki do szusowania panują w Małem Cichem. Natomiast w Bukowinie i w Białce Tatrzańskiej temperatura powietrza wyniesie 13 st. C. Nie obejdzie się również bez opadów. Narciarze mogą szusować po około 60-70 cm warstwie śniegu.

  Wiosenna aura czeka wczasowiczów w Pieninach, ponieważ słupki rtęci sięgną w sobotę 15 kreski, a w Muszynie prognozowane jest nawet 16 st. C. Na Palenicy znajduje się jeszcze pół metra białego puchu.

  Wiosenna w Krynicy

  Podobna aura będzie także w Krynicy. Temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia dojdzie do 15 st. C. Wczasowicze muszą przygotować się na opady deszczu. Śnieg (90 cm) znajduje się jedynie na stacji narciarskiej w Jaworzynie Krynickiej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...