Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Na niektórych stokach śniegu już nie ma. Na pozostałych deszcz zepsuje zabawę

  26-03-2015 19:42 Prognoza pogody dla narciarzy

  Pogoda popsuje warunki narciarskie na tych trasach, gdzie jeszcze uchował się śnieg

  sxc.hu

  Warunki narciarskie na rodzimych stokach, z powodu deszczowej w wielu regionach pogody, nie będą dobre. Pokrywająca trasy warstwa śniegu również nie będzie zbyt gruba - miejscami nawet nie będzie go wcale.

  Warunki narciarskie m.in. w Szklarskiej Porębie i w Karpaczu nie będą idealne. Synoptycy prognozują, że nastroje popsuje nie tylko niewielka ilość śniegu na stokach, ale także opady, które miejscami wystąpią. W deszczu szusować będą m.in. narciarze wypoczywający w ośrodku Złoty Groń Istebna (8 st. C za dnia, -1 st. C w nocy), gdzie na górnej stacji warstwa śniegu sięgnie 60 cm, a na dolnej - 30 cm.

  Pogoda "pod psem"

  Warunki narciarskie m.in. w Białce Tatrzańskiej będą słabe z powodu "psiej pogody", jak zwykło się określać ponure i deszczowe dni. W deszczu szusować będą m.in. narciarze przebywający w ośrodku Skipark Magura (8 st. C za dnia, -1 st. C w nocy), gdzie na górnej stacji warstwa ratrakowanego śniegu sięgać będzie 50 cm, a na dolnej - 40 cm.

  Deszczowy zjazd

  Warunki narciarskie m.in. w Istebnej, Szczyrku i Zakopanem także zepsuje deszczowa aura. W ośrodku Zawoja Złoty Groń (12 st. C za dnia, -2 st. C w nocy) narciarze zmokną na stoku, gdzie zarówno na górnej stacji, jak i na dolnej zastaną 65-centymetrową warstwę śniegu. Padać będzie także w ośrodku Rusin Ski (13 st. C za dnia, -2 st. C w nocy), gdzie na górnej stacji warstwa ratrakowanego śniegu sięgnie 65 cm, a na dolnej - 30 cm.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....