Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Biała wiosna w Norwegii na zdjęciach Reporterów 24. "Tyle śniegu nie widzieliśmy przez całą zimę"

  26-03-2015 14:22 "Było ciepło i słonecznie, jak na pierwsze dni wiosny przystało. Niespodziewanie zima wróciła"

  Zima sparaliżowała kilka norweskich miast. ""Tyle śniegu nie widzieliśmy przez całą zimę"

  Kontakt 24 / Michal0779, TomaszBurnat

  Podczas gdy w Polsce wiosna coraz bardziej jest widoczna, są w Europie miejsca, gdzie zima wciąż nie odpuszcza. To Norwegia, gdzie zima lokalnie sparaliżowała komunikację miejską . Polacy mieszkający na półwyspie Skandynawskim przesyłają zdjęcia, na których zamiast kwiatków widać warstwę śniegu liczącą sobie nierzadko kilkanaście centymetrów.

  Mieszkający w Norwegii Polacy na wiosnę muszą jeszcze poczekać. Na zdjęciach, które Reporterzy 24 przesyłają na skrzynkę Kontaktu 24 zamiast kwiatów, zazieleniających się parków i raczej wiosennej pogody, są warstwy białego śniegu.

  CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

  Biała wiosna

  Wiosna w Oslo jest biała, jak nie przymierzając, śnieg, który pokrywa grubą warstwą całą okolicę. Śnieżnie zrobiło się także w Larvik, Moss i w Halden.

  - Przez ostatnich kilka dni w Oslo było ciepło i słonecznie, jak na pierwsze dni wiosny przystało. Jednak dzisiaj niespodziewanie zima wróciła. Spadło ok. 30 cm śniegu, co spowodowało paraliż na drogach, a komunikacja miejska ma wielkie opóźnienia - napisał Reporter 24 ~TomaszBurnat.

  - Jeszcze wczoraj (25 marca) były początki wiosny ale tu nagle zaledwie w jedną noc spadło wyjątkowo dużo śniegu. Tyle śniegu nie widzieliśmy przez całą zimę - podpisał swoje materiały inny Reporter 24, ~Adrian Larvik.

  Zobacz materiały, jakie nadsyłają Reporterzy 24

 • Alnabru
  Alnabru stało w miejscu przez cały dzień od 7.30 do 17.00... autobusy 300 maetrów pokonywały w 2,5 h... do czasu az zostały całkowicie wyłączone z ruchu (i na pobocza). Brak przejazdu dla karetek to dziś też norma... Bez prądu było tez kilka dzielnic... wiec SPARALIŻOWANE to odpowiednie słowo. Śniegu napadało ponad 50cm... Pozdrawiam prosto z Oslo

  Jutro szykuje się powtórka z rozrywki
  ~Rydian87 /2015-03-26 17:40
 • Lekka przesada
  Pisanie ze "zima sparalizowala kila norweskich miast" to spore naduzycie.Po prosty spadl snieg, byla kila wypadkow jak to w takich sytuacjach bywa i nic nienormalnego sie nie dzieje.Jechalem o 7mej droga lokalna kolo Drammen i wszyscy jechali troche wolniej ale tak jest zawsze.Tak samo jak sporynm naduzyciem jest twierdzenie ze "tyle sniegu nie widzielismy cala zime".Wprawdzie zima byla w tym roku lagodna ale bywaly takie din ze spadlo duzo wiecej sniegu.Wiec moze nie szukajny sensacji bo to jest zupelnie normalne.Ot spadlo troche sniegu a to akurat w Norwegi nie jest zadna sensacja.Natomiast w Nowym Jorku to bylby stan kleski zywiolowej..I tam te wykrzykniki i tyluly by zdecydowanie bardziej pasowaly.
  ~Andrzej /2015-03-26 16:20
 • NORWEGIA?
  To na pewno Norwegia??? Ulice, domy, samochody i znaki drogowe wyglądają zupełnie tak jak Polskie.
  ~eion /2015-03-26 15:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....