Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Alpy nie będą zachęcać do szusowania

  25-03-2015 18:49 Prognoza pogody dla alpejskich kurortów narciarskich

  Warunki na stokach będą trudne

  Zdj.: sxc.hu, film: TVN Meteo

  Alpejskie kurorty kolejny dzień znajdą się pod deszczowymi chmurami. Temperatura w prawie wszystkich narciarskich regionach będzie dodatnia, co negatywnie wpłynie na zalegający na stokach śnieg. Miejscami, zwłaszcza w Szwajcarii, nie będzie go w ogóle.

  Narciarze, którzy będą szusować po stokach w austriackim Kaprun, nie będą zadowoleni z aury. Synoptycy prognozują opady deszczu, a termometry wskażą 2 st. C. Na górnej stacji odnotuje się 300 cm puchu, a na dolnej - 100 cm.

  Podobna aura, choć cieplejsza, zapanuje na lodowcu Pitztal. Termometry w czwartek wskażą 10 st. C. Miejscami odnotuje się 308 cm śniegu.

  W Solden również będzie deszczowo. Meteorolodzy przewidują 6 st. C. Na górnej stacji zalegać będzie 317 cm puchu, a na dolnej - zaledwie 5 cm.

  Deszczowa aura we Włoszech

  We włoskim kurorcie Arabba Marmolada synoptycy prognozują opady deszczu oraz 6 st. C. Na górnej stacji zalegać będzie 125 cm zmrożonego śniegu, a na dolnej - 38 cm.

  Narciarze w Livigno nie będą zadowoleni z pogody. Meteorolodzy przewidują deszcz oraz 0 st. C. Miejscami odnotuje się 177 cm puchu.

  Podobnie będzie w Madonnie. Tam spadnie deszcz, a termometry wskażą 4 st. C. Śniegu zalegać będzie od 60 cm do 185 cm. 

  Trudne warunki narciarskie we Francji

  We francuskim kurorcie narciarskim Alpe d'Huez niebo przysłonią deszczowe chmury. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 7 st. C. Na górnej stacji odnotuje się 180 cm ubitego śniegu, a na dolnej - o 100 cm mniej.

  Zróżnicowanych warunków mogą spodziewać się ci, którzy szusują po stokach w La Mongie. Tam z nieba spadnie deszcz, a temperatura wyniesie 5 st. C. Miejscami zalegać będzie 340 cm śniegu.

  W Val d'Isere synoptycy prognozują opady deszczu, a także dwustopniowy mróz. Na górnej stacji leżeć będzie 160 cm puchu, a na dolnej - 99 cm.

  Miejscami roztopi się śnieg

  W Szwajcarii warunki na stokach nie będą najlepsze. W Abelboden prognozowane są opady deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 4 st. C. Na górnej stacji odnotuje się 90 cm zmrożonego śniegu, a na dolnej zaledwie 2 cm.

  Aura w Champery nie zadowoli narciarzy. Synoptycy przewidują deszcz i 7 st. C. Miejscami odnotuje się 110 cm śniegu, ale na dolnej stacji nie będzie go w ogóle.

  Na przejaśnienia mogą liczyć ci, którzy szusować będą po stokach w Davos. Termometry wskażą do 6 st. C. Na górnej stacji odnotuje się 166 cm zmrożonego śniegu, a na dolnej 47 cm.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....