Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 19°C 2°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Nad Alpy nadciągną deszczowe chmury

  24-03-2015 21:09 Prognoza pogody dla alpejskich kurortów narciarskich

  Narciarze w Alpach nie będą zadowoleni z pogody

  Zdj.: sxc.hu, film: TVN Meteo

  Wielu narciarzy, którzy szusować będą po alpejskich stokach, nie zobaczy słońca. W tamtejszych kurortach prognozowane są opady deszczu.

  W austriackim Kaprun prognozowane są opady deszczu. Termometry w tym kurorcie narciarskim wskażą 2 st. C. Na górnej stacji odnotuje się 300 cm puchu, a na dolnej - 100 cm.

  Na lodowcu Pitztal również padać będzie deszcz. Na tamtejszych stokach będzie jednak dużo cieplej, temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 10 st. C. Miejscami zalegać będzie 308-centymetrowa warstwa śniegu.

  W Solden będzie podobnie. Synoptycy przewidują opady deszczu oraz 6 st. C. Na górnej stacji odnotuje się 317 cm śniegu, natomiast na dolnej dużo mniej - 5 cm.

  Deszczowa aura we Włoszech

  We włoskim kurorcie Arabba Marmolada prognozowany jest deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 6 st. C. Na górnej stacji zalegać będzie 125 cm śniegu, a na dolnej - 38 cm.

  Narciarze, którzy szusują po stokach w Livigno, mogą spodziewać się deszczu i 0 st. C. Miejscami odnotuje się 177 cm puchu.

  Cieplej, ale również deszczowo będzie w Madonnie. Tam termometry wskażą 4 st. C. Na górnej stacji zmierzy się 185 cm śniegu, a na dolnej 60 cm.

  Miejscami trzy metry śniegu

  W Alpe d'Huez we Francji spadnie deszcz, a termometry wskażą 7 st. C. Na dolnej stacji zalegać będzie 82 cm ubitego śniegu, a na górnej aż - 180 cm.

  Zróżnicowanych warunków mogą spodziewać się narciarze w La Mongie. Według synoptyków spadnie deszcz, a temperatura wyniesie 5 st. C w najcieplejszym momencie dnia. Miejscami odnotuje się 340 cm śniegu.

  W Megeve temperatura będzie wiosenna. W cieniu odnotuje się 12 st. C. Na stokach miejscami zalegać będzie 120 cm śniegu.

  Nie wszędzie będzie leżał śnieg

  W szwajcarskim kurorcie Adelboden narciarze mogą spodziewać się opadów deszczu oraz 4 st. C. Na górnej stacji leżeć będzie 90 cm zmrożonego śniegu, a na dolnej odnotuje się zaledwie 2 cm.

  W Champery będzie o 3 stopnie cieplej, ale również przewiduje się opady. Miejscami zmierzy się 110 cm śniegu, na dolnej stacji nie będzie go w ogóle.

  Na trochę słońca mogą liczyć narciarze, którzy szusują po stokach w Davos. Jednak i tam padać będzie przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 6 st. C. Na górnej stacji zalegać będzie 166 cm zmrożonego śniegu, a na dolnej 47 cm.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...