Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 23°C 12°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Słońce w końcu zaświeci nad Alpami

  27-02-2015 18:35 Prognoza pogody na sobotę dla kurortów alpejskich

  Włoskie stoki pełne słońca

  Fot: sxc.hu, film: TVN Meteo

  W sobotę warunki narciarskie w Alpach będą doskonałe. Śniegu wciąż jest tam pod dostatkiem, na dodatek w końcu pojawi się tam sporo słońca.

  W sobotę w Austrii warunki do szusowania będą doskonałe. Na stokach wciąż leży bardzo dużo śniegu, od 210 cm w Stubai do 308 cm w Solden. Narciarzom przydadzą się gogle, bo dzień zapowiada się pogodny, słoneczny i bez opadów atmosferycznych. A temperatura? Od -2 st. C w Kaprun do 4 st. C w Pitztal.

  Włochy: słonecznie, ale mroźno

  W Alpach włoskich po kilku pochmurnych dniach w końcu poprawa pogody. W sobotę powinno być słonecznie z dobrymi warunkami narciarskimi. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 150 cm w Cortina d'Ampezzo po 280 cm w Breuil Cervinia. A temperatura z dość sporym mrozem, bo od -9 st. C w rejonie Breuil Cervinia do 1 st. C w okolicy Madonny.

  Francja: spokojnie i słonecznie

  Na popularnych francuskich stokach warunki narciarskie będą dobre. Synoptycy zapowiadają pogodne niebo, słaby wiatr i zero opadów. W Alpe d'Huez leży 200 cm, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie w sobotę -1 st. C. Z kolei w  Val d'isere leży 155 cm, a termometry pokażą tam -3 st. C.

  Szwajcaria: sporo śniegu, ale i mróz

  Dobra pogoda zagości nad szwajcarskimi kurortami. Termometry pokażą od -7 st. C w St. Moritz po 1 st. C w Gstaad. Śniegu wciąż jest tam pod dostatkiem, od 144 cm na stacji górnej w St. Moritz po 270 cm na stacji górnej w Saas Fee.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....