Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 11°C 6°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Narciarzy w Alpach ogrzeje słońce. Z nielicznych chmur nic nie spadnie

  25-02-2015 20:10 Prognoza pogody na narciarzy

  Miłośnicy zimowych sportów w alpejskich kurortach będą mieli powody do zadowolenia

  Fot. sxc.hu | Film: TVN Meteo

  Miłośnicy zimowych sportów wypoczywający w alpejskich kurortach, mogą w czwartek liczyć nie tylko na świetnie przygotowane trasy, ale także na słoneczną i przyjemną pogodę. Chmury, jakie się pojawią na horyzoncie, nie powinny niepokoić - synoptycy prognozują, że nie spadnie z nich ani kropla deszczu, czy choćby płatek śniegu.

  Warunki narciarskie we Francji i w Szwajcarii będą więcej niż doskonałe. W ośrodku Val d'Isere (-5 st. C za dnia, -11 st. C w nocy) na górnej stacji narciarze zastaną sięgającą 177 cm warstwę śniegu, zaś na dolnej liczącą 101 cm warstwę puchu. W ośrodku Gstaad (0 st. C za dnia, -12 st. C w nocy) z kolei na górnej stacji warstwa śniegu sięgnie 250 cm, zaś na dolnej 45 cm.

  Bella aura

  Warunki narciarskie we Włoszech będzie można określić krótko: wspaniałe. Zapaleńcy białego szaleństwa wypoczywający w ośrodku Breuil Cervinia (-9 st. C za dnia, -18 st. C w nocy) na górnej stacji zastaną aż 350-centymetrową warstwę puchu, zaś na dolnej warstwę liczącą 110 cm. W Livigno (-4 st. C za dnia, -13 st. C w nocy) śniegu na stoku będzie niewiele mniej, bo 177 cm na stacji gónej i 71 cm na dolnej stacji.

  Szusując w słońcu

  Warunki narciarskie w Austrii w niczym nie będą gorsze od warunków we włoskich, francuskich czy szwajcarskich kurortach narciarskich. W ośrodku Kaprun (-3 st. C za dnia, -11 st. C w nocy) narciarze na górnej stacji zastaną warstwę puchu sięgającą 270 cm, zaś na dolnej 80-centymetrową. W ośrodku Stubai (1 st. C za dnia, -8 st. C w nocy) również będzie się dobrze szusowało. Na górnej stacji warstwa puchu sięgnie 200 cm, zaś na dolnej na miłośników zimowego szaleństwa czekać będzie licząca 30 cm warstwa ratrakowanego śniegu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...